مدیرعامل بهمن‌موتور گفت: با توجه به موفقیت عرضه محصولات فیدلیتی و دیگنیتی، به زودی چهار محصول جدید را به بازار عرضه خواهیم کرد.

به گزارش سایپا تهران شیرعلی نیا به نقل از  تجارت‌نیوز، ضرابیان، مدیرعامل بهمن‌موتور با اشاره به ورود چهار محصول جدید از سوی این شرکت به بازار بیان کرد: چهار محصول جدید شامل یک نوع ون باری (CARGO VAN) در گروه تجاری سبک، یک نوع خودروی سواری سدان و دو نوع خودروی SUV جدید طی شش تا هفت ماه آینده در بهمن موتور عرضه خواهد شد.

وی افزود: دیگنیتی پرستیژ (DIGNITY PRESTIGE)، فیدلیتی پرستیژ (FIDELITY PRESTIGE)، رسپکت (RESPECT) (خودروی سدان) و اینرودز (INROADS) ( خودروی ون) خودروهای جدیدی است که عرضه می شوند.

به گفته مسئولان بهمن موتورخودرو سدان رسپکت(RESPECT) به موتور ۱٫۵ لیتری توربوشارژ مجهز است و گیربکس بکار رفته روی آن CVT با ۹ سرعت است. همچنین این خودرو به شش کیسه هوا و یا تجهیزاتی مانند ESP، EBA، HSC است. برای تولید این خودرو قراردادهای نهایی بسته شده و حتی نمونه های اولیه نیز خریداری شده اند و در مرحله سفارش گذاری اولیه است. احتمالاً سدان Respect در نیمه اول سال ۱۴۰۱ شمسی عرضه خواهد شد.

طول خودروی رسپکت ۴٫۶۶ متر و فاصله بین دو محور نیز ۲۷۰۰ میلیمتر است و می تواند به کمک موتور مذکور، ۱۴۷ اسب بخار و ۲۳۰ نیوتن متر را تولید کند. مصرف سوخت ترکیبی سدان Respect حدود هفت لیتر است. از امکانات این خودرو می توان به رینگ ۱۷ اینچی، اتوهلد، دوربین ۳۶۰ درجه، کروز کنترل، صندلی چرمی، نوردهی داخلی کابین، صندلی برقی شش جهته، شاگرد چهار جهته برقی، گرمکن صندلی جلو و یا چراغ های LED اشاره کرد.

مدیرعامل بهمن موتور در ادامه با اشاره به برنامه ریزی ها برای تولید ورژن های جدید خودروهای دیگنیتی و فیدلیتی گفت: در فیدلیتی “پرستیژ” که موتور قوی تری هم خواهد داشت، در بخش ایمنی سیستم Advanced Driver – Assistance Systems) ADAS) را داریم که کروز کنترل تطبیقی، ترمز اضطراری، حرکت بین خطوط و چند سیستم دیگر را به همراه دارد. ضمن این که در دیگنیتی پرستیژ هم با تغغیر سیستم پیشرانه این خودرو با موتور دو لیتری ٢٣٠ اسب بخاری روانه بازار می‌شود که در بخش سامانه‌های ایمنی و امکانات رفاهی ارتقاء زیادی انجام شده است.

ضرابیان در ادامه یادآور شد؛ کارگو ون جدید این شرکت با برنامه داخلی‌سازی بیش از ۵۰ درصدی و سواری جدید این شرکت که در آینده نزدیک به سبد محصولات شرکت اضافه می‌شود، با داخلی‌سازی ۳۰ درصدی طی دو سال عرضه خواهند شد.

وی در ادامه افزود: با توجه به مشکلات پیش آمده در زمان تحریم‌ها، این شرکت روی برندهای خود سرمایه‌گذاری کرده تا در شرایط ضروری و اضطراری بتواند همچنان چرخه تولید خود را ادامه دهد، همچنان‌ که دو محصول SUV بهمن‌موتور اکنون با برندهای این شرکت در بازار وارد شده است.