قیمت خودروهای داخلی در چند سال گذشته با روند صعودی همراه بود و هر سال نسبت به سال قبل افزایش قیمت را ثبت می‌کرد. قیمت برخی از خودروهای داخلی از سال ۱۳۹۰ تا سال ۱۴۰۰ حدود ۱۶ برابر رشد داشته است.

به گزارش سایپا تهران شیرعلی نیا به نقل از تجارت‌نیوز: بر اساس تغییرات قیمت خودروهای داخلی در چند سال گذشته با رشد قیمت هرساله قیمت‌ها در بازار خودرو روبه‌رو هستیم. با توجه به رشد قیمت خودروهای داخلی در چند سال گذشته، لیستی از تغییرات قیمتی بعضی از خودروهای داخلی از سال ۹۰ تا سال ۱۴۰۰ تهیه شده است که بنا بر اطلاعات به دست آمده و قیمت‌های موجود، تعدادی از خودروها در طول ۱۰ سال ۱۶ برابر افازیش قیمت را ثبت کردند.

قیمت پراید ۱۱۱ در سال ۹۰ حدود ۹ میلیون تومان بود که در نیمه مرداد ماه ۱۴۰۰ با قیمت ۱۴۷ میلیون تومان معامله می‌شود که ۱۶ برابر رشد را ثبت کرده است. همچنین خودورهای پژو ۲۰۶ تیپ دو و سمند در سال ۱۳۹۰ با قیمت ۱۵ میلیون تومان معامله می‌شدند که در مرداد ماه ۱۴۰۰ به ترتیب به قیمت ۲۴۵ و ۲۳۷ میلیون تومان رسیدند و همانند پراید ۱۱۱ با افزایش ۱۶ برابری قیمت همراه بودند.

پژو ۴۰۵ نیز در سال ۱۳۹۰ با قیمت ۱۴ میلیون به فروش می‌رسید که در سال ۱۴۰۰ با افازیش ۱۶ برابری قیمت نسبت به سال ۹۰ به قیمت ۲۲۵ میلیون تومان رسیده است.

ژو ۲۰۷ اتوماتیک در سال ۹۰ با قیمت ۲۰ میلیون تومان ثبت شده بود که این قیمت در سال ۱۴۰۰ به ۴۱۵ میلیون تومان رسیده است. در بین خودروهایی که قیمت آن‌ها بین سال‌های ۹۰ و ۱۴۰۰ مقایسه شده است، پژو ۲۰۷ اتوماتیک با افزایش ۲۱ برابری بالاترین نرخ افزایش را ثبت کرده است