قیمت خودروهای داخلی در بازار روز یکشنبه ۱۴ شهریور ۱۴۰۰ با نوسان قیمت همراه بود؛ تعدادی از خودروها با افزایش قیمت و تعدادی از خودروها همچون پراید و تیبا ارزان شدند.

به گزارش سایپا تهران شیرعلی نیا به نقل از  تجارت‌نیوز، در بازار دیروز قیمت خودروهای داخلی در با نوسان همراه بود و تعدادی از خودروها همچون گروه پراید و تیبا با کاهش قیمت همراه بودند و در مقابل خودروهای تعدادی از خودروهای پژو افزایش قیمت داشتند.

بر اساس گزارش اقتصادنیوز،عدم تغییر قیمت سایپایی ها در بازار در حالی رقم خورد که امروز برخلاف روز گذشته بازار دلار نوسان رو به بالا داشت و این امر موجب شد تا ایران خودرویی ها رشد یک میلیونی را تجربه کنند، اما تغییر شکل روند قیمت دلار در بازار نتوانست بازار سایپایی ها را تغییر دهد و پرتیراژهای این شرکت بدون تغییر در بازار قیمت گذاری شدند.

به گفته فعالان بازار خودرو قرعه کشی طرح فروش فوق‌العاده ۴ محصول سایپا در سال ۱۴۰۰ که امروز انجام شد یکی از عواملی است که موجب شد تا بازار سایپایی ها با ایران خودرویی ها و دلار همراستا نشود. در این مرحله از فروش فوری شرکت سایپا ۴ محصول پرطرفدار خود شامل «کوییک دنده ای (رینگ فولادی)»، «کوییکR»، «سایناS» و «کوییکS» را در برنامه فروش فوری خود قرار داد و براساس برنامه ریزی صورت گرفته از سوی این شرکت خودروهای پیش فروش شده ظرف ۹۰ روز به برندگان قرعه کشی تحویل داده خواهد شد.

از سوی دیگر نزدیک شدن به پایان تابستان یکی دیگر از دلایلی است که به گفته فعالان بازار خودرو افت و ثبات در بازار را به آن نسبت می دهند. کاهش تقاضا با پایان تعطیلات تابستان یکی از سنت های هرساله است، سنتی که در دو ساله اخیر با توجه به شیوع کرونا شکل آن تغییر کرد و تعطیلات نیز نتوانست بر افزایش تقاضا در بازار اثرگذارد.