پیش از این و با توقف تولید برخی مدل‌های پراید قیمت این خودرو افزایش پیدا کرده بود اما حالا گران‌ترین مدل آن، یعنی پراید وانت، ۱۵۰ تا ۱۷۰ میلیون است. البته اگر موفق به برنده شدن در قرعه‌کشی سایت شوید، قیمت این خودرو ۴۵ تومان ارزان‌تر هم می‌شود.

به گزارش سایپا تهران شیرعلی نیا به نقل از  تجارت‌نیوز، اخیرا پراید افزایش قیمت قابل توجهی داشت و تا ۱۷۰ میلیون تومان هم رسید. دلیل آن هم توقف تولید این خودرو بوده است.

گران‌ترین مدل پراید، پراید وانت یا همان پراید ۱۵۱ است که با ۱۷۰ میلیون تومان معامله می‌شود و می‌توان با پرداخت ۶۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان آن را پیش خرید کرد.

قیمت کارخانه‌ای این مدل پراید ۱۲۵ میلیون تومان است اما در بازار ۱۷۰ میلیون هم معامله می‌شود. به عبارتی دیگر این ۴۵ میلیون یارانه خرید پراید و برای برندگان قرعه‌کشی است.

تجارت‌نیوز هم گزارشی در همین باره منتشر کرد و حالا برخی از نظرات مخاطبان بررسی می‌شود:

« ۰امیلیون هم برای پراید صفر زیاد است.»

«سیاست خوبیه. با تبلیغ اینترنتی قیمت خودروها را در کل کشور در بازار آزاد بالا می‌برند تا اختلاف قیمت کارخانه ی تولیدی خودرو و بازار زیاد باشد.»

«خودرو پراید اصلا بدرد نمی‌خوره و مفت و مجانی هم بدین کسی نمی‌خواد چون ایمنی نداره.»

« قیمت پراید نهایتش باید بین ۳۰ تا ۳۵میلیون باشه تازه کسانی که میخرند باید تعهد بدهند که اگه اتفاقی براشون بیفته، خونشون گردن خودشون هست.»

«با پرداخت ۶۲ میلیون راحت به اون دنیا سفر کنید»

«یارانه ارزاق به مردم بدید یارانه پراید میخواهیم چیکار؟ بازنشسته ها و مستمری بگیران با این گرانی بدبخت شدند. اونوقت شما حرف از یارانه پرایدمیزنید.»

«یارانه گوشت، یارانه معیشتی، یارانه رهن خونه، یارانه خرید ماشین، یارانه خرید قبر! مردم مگه گدا هستند؟»

«مردم بیچاره رو بازیچه دست خودشون کردن کجای دنیا ماشین پیش فروش میشه؟ اونم پراید که جز، ماشین به حساب نمیاد»