سردار سیدکمال هادیانفر، رئیس پلیس راهور فراجا، درباره واردات خودروهای دست‌دوم اظهار کرد که تا زمان تعیین ضوابط واردات خودرو توسط هیات دولت، توصیه می‌کند مردم از خرید و سفارش خودروهای وارداتی دست‌دوم یا صفرکیلومتر خودداری کنند.

به گزارش سایپا تهران شیرعلی نیا : سردار سیدکمال هادیانفر، رئیس پلیس راهور فراجا، درباره واردات خودروهای دست‌دوم اظهار کرد که تا زمان تعیین ضوابط واردات خودرو توسط هیات دولت، توصیه می‌کند مردم از خرید و سفارش خودروهای وارداتی دست‌دوم یا صفرکیلومتر خودداری کنند. وی افزود که مجلس شورای اسلامی تصویب کرده است که خودروهای دست‌دوم وارد کشور شوند و این تصمیم به دولت نیز ابلاغ شده است. هرچند دولت هنوز سازوکار مشخصی برای این واردات تعیین نکرده است.

وی ادامه داد:  موضوع مهمی که وجود دارد این است که فعلا آیین‌نامه‌ای در خصوص نحوه واردات، تامین ارز یا میزان واردات مشخص نشده است، اما متاسفانه عده‌ای سودجو در فضای مجازی اقدام به انتشار فیلم‌هایی از خودروهای موجود در کشورهای حاشیه خلیج فارس می‌کنند و قیمت‌های غیرصحیح نیز مطرح می‌کنند. هادیانفر تصریح کرد: سودجویان در شبکه‌های اجتماعی اقدام به معرفی شماره تلفن یا دفاتر در تهران و شهرستان‌ها می‌کنند که متقاضیان برای واریز پول و ثبت سفارش خودرو اقدام کنند، درحالی‌که آیین‌نامه اجرایی واردات خودرو هنوز به تصویب هیات وزیران نرسیده است. رئیس پلیس راهور فراجا تاکید کرد: هموطنان عزیز مبادرت به  پیش‌خرید یا واریز وجه ریالی و دلاری به هیچ شخصیت حقوقی اعم از افراد و شرکت‌ها نکنند چون هیچ‌یک از خودروهای مذکور تا ابلاغ آیین‌نامه اجرایی آن از سوی دولت محترم قابلیت شماره‌گذاری را ندارند. وی ضمن هشدار تاکید کرد: تا زمانی که آیین‌نامه و ضوابط مصوبه هیات وزیران واردات خودروهای کارکرده تصویب نشود هموطنان هوشیار باشند تا فریب سودجویان را نخورند.