با اعلام مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا، شماره گذاری وانت نیسان برای بار دیگر آغاز شده و تاکنون 3 هزار دستگاه از این خودرو به مشتریان تحویل شده است.

به گزارش سایپا تهران شیرعلی نیا به نقل از محمدعلی تیموری گفت: حدود ۲۱ هزار دستگاه از خودرو‌های باری نیسان که در واقع خودروی کار و برای تامین امرار معاش مشتریان است، بخاطر مباحث مربوط به استاندارد به مدت ۳ ماه شماره گذاری نشدند، اما هم اکنون با دستور ویژه رئیس جمهور و رعایت الزامات سازمان ملی استاندارد فرایند شماره گذاری و تحویل به مردم آغاز شده است.

وی با اشاره به عرضه خودرو‌های برقی ادامه داد: چند نوع خودروی برقی عرضه خواهیم کرد؛ یکی از آن‌ها تاکسی برقی است، باطری آن ۶۰۰ هزار کیلومتر گارانتی دارد و با هر نوبت شارژ می‌تواند ۴۰۵ کیلومتر پیمایش داشته باشد، چنانچه تخصیص ارز به موقع انجام گیرد در نیمه دوم سال شاهد ورود این خودرو‌ها به خیابان‌ها خواهیم بود.

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا درباره تحویل خودرو‌های واردتی نیز افزود: ۱۱۰۸ دستگاه خودروی چانگان و ۳۸۰ دستگاه خودروی زوتی از گمرک ترخیص شده اند؛ قیمت نهایی آن‌ها مشخص شده است همچنین فرایند تحویل به مشتریان هم آغاز شده و با دریافت پلاک‌ها به طور مستمر تحویل به مشتریان را ادامه خواهیم داد.