از نمایشگاه خودروی ژنو نمایشگاه دوسالانه ی قطر زاده شد.

به گزارش سایپا تهران شیرعلی نیا به نقل از سایپانیوز، بانیان و سازمان دهندگان نمایشگاه بین المللی ژنو Geneva International Motor Show (GIMS) اعلام کرد که با «گردشگری قطر» شراکت خواهد داشت و در کنفرانس مطبوعاتی که به همین منظور در مرکز برگزاری نمایشگاه های دوحه برگزار شد خبر از اجرای نمایشگاه بین المللی خودرو داد که هر دو سال یک بار در این مرکز برگزار می شود و اولین آن در پاییز سال ۲۰۲۲ یا ۲۰۲۳ خواهد بود.

البته باید به این نکته دقت داشت که قرار نیست نمایشگاه بین المللی ژنو به قطر انتقال پیدا کند. در حقیقت نمایشگاه دوسالانه خودروی قطر اسپیناف [انشعاب یا شاخه ای] از نمایشگاه بین المللی ژنو خواهد بود. زمان دقیق و نحوه برگزاری این نمایشگاه ظرف هفته های آینده مشخص خواهد شد و به احتمال زیاد بین ۱۹ تا ۲۷ فوریه ۲۰۲۲ خواهد بود.

محصول اصلی این شراکت بین گردشگری قطر و نمایشگاه ژنو، ایجاد یکی از بزرگترین نمایشگاه های خودرو در خاورمیانه است. آنها اطمینان دارند که با انتخاب زمان مناسب می توانند هواداران و عاشقان خودرو را از سرتاسر جهان به این رویداد بکشانند.

موریس تورتینی رئیس کمیته دائم نمایشگاه خودروی ژنو می گوید: «اشتراک مساعی با گردشگری قطر این توانایی را به ما می دهد که تمرکز بیشتری روی نود و یکمین نمایشگاه ژنو در فوریه ۲۰۲۲ داشته باشیم و از نمایشگاه دوحه بیشترین ایده و یادگیری را به دست آوریم.»

همان طور که اطلاع دارید به دلیل شیوع جهانی ویروس کرونا، نمایشگاه بین المللی ژنو در سال های ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ کنسل شده اند. هنوز هم آینده این نمایشگاه در سال آینده در هاله ای از ابهام قرار دارد. تلاش بانیان و برگزارکنندگان نمایشگاه بین الملل ژنو زنده نگهداشتن میراث اسطوره ای رویداد نمایشگاهی ژنو است.  در صورت برگزاری نمایشگاه خودروی ژنو ۲۰۲۲ این رویداد در سوئیس ۹۱ ساله خواهد شد که یکی از دیرینه ترین نمایشگاه های بین المللی دنیا است.