به گزارش سایپا تهران شیرعلی نیا : سرویس‌های دوره‌ای در خودرو یکی از مهم‌ترین بخش‌های مراقبت و نگهداری صحیح از خودرو است که باعث طولانی شدن عمر مفید خودرو، پایین آمدن استهلاک و خرابی‌های بعدی، می شود. مالکانی که توجه لازم به این بخش را نداشته باشند بهای آن را با پرداخت هزینه‌های زیاد در […]

به گزارش سایپا تهران شیرعلی نیا : سرویس‌های دوره‌ای در خودرو یکی از مهم‌ترین بخش‌های مراقبت و نگهداری صحیح از خودرو است که باعث طولانی شدن عمر مفید خودرو، پایین آمدن استهلاک و خرابی‌های بعدی، می شود. مالکانی که توجه لازم به این بخش را نداشته باشند بهای آن را با پرداخت هزینه‌های زیاد در تعمیرگاه و صرف زمان طولانی پرداخت خواهند کرد.

یکی از مهم‌ترین بخش‌های سرویس دوره‌ای مربوط به روغن موتور است. روغن  موتورهای مختلف دارای کیفیت و خصوصیات متفاوتی می باشند. بعضی از آنها غلظت بیشتری دارند و برخی برای فصول مختلف در سال مناسب‌تر هستند. ولی هر در صورت پیمایش کیلومتر در خودرو مؤثرترین فاکتور در مورد روغن موتور و زمان تعویض آن است.

روغن موتور خودرو لازم است در هر ۱۰۰۰ کیلومتر بررسی شود به ویژه قبل از هر سفر طولانی این کار باید حتماً جزو برنامه سفر قرار گیرد و توجه به سطح بهینه روغن موجب کاهش ورود آلاینده‌های مضر به جو ،کاهش ساییدگی زودرس قطعات موتور ،افزایش راندمان موتور و کاهش مصرف سوخت ،جلوگیری از شکل‌گیری رسوبات و کاهش زنگ زدگی می شود.

باید بخاطر داشت که انتخاب روغن صحیح در عملکرد و عمر موتور خودروی شما بسیار مهم است. رنگ روغن موتور یعنی کدر بودن و یا شفاف بودن هم از اهمیت بسزایی برخوردار است.

میزان مصرف روغن به نوع خودرو،نحوه رانندگی،وضعیت مکانیکی موتور و وضعیت آب و هوا بستگی دارد. اگر میزان مصرف روغن بیش از یک لیتر در هر ۱۰۰۰ مایل (۱۶۰۰ کیلومتر) باشد باید به تعمیرگاه مراجعه کرد.

برای آگاهی از وضعیت روغن موتور خودروی خود، به صورت تصویری مراحل مختلف آن را توضیح داده‌ایم که می‌توانید مشاهده نمایید.

2021-11-27_23-31-28.jpg