بازار امروز با تعادل میان خریداران و فروشندگان آغاز به کار کرده است.

به گزارش سایپا تهران شیرعلی نیا به نقل از صدای بورس، یکی از کارشناسان بازار سهام گفت: در حال حاضر در گروه غذایی هم اکثر نمادها از ارز آزاد استفاده می‌کنند و احتمالا طی روزهای آینده نیز بیشتر تحت تاثیر افزایش دلار در بازار آزاد باشند.


۱۲:۳۰

افت ۲۶هزار و ۱۷۴واحدی شاخص کل ( ۱.۸درصد) آن را در ارتفاع یک میلیون و ۴۱۶هزار واحدی قرار داد. شاخص‌ هم وزن نیز ۱.۰۶درصد افت کرد.

ارزش معاملات خرد بورس و فرابورس به چهار هزار و ۲۵۰میلیارد تومان رسید. نمادهای فولاد، فارس و فملی بیشترین تاثیر در افت شاخص کل بورس را به عهده داشتند.‎

در بورس امروز حقوقی‌ها حدود ۵۳۰ میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند. ارزش کل معاملات خرد چهار هزار و ۳۸۰میلیارد تومان بود، اشخاص حقوقی ۲۳درصد یعنی هزار میلیارد تومان سهام خریدند و مازاد خریدشان ۱۲درصد از کل معاملات شد.

بیشترین تزریق پول حقوقی به بورس و فرابورس در سه گروه «فلزات اساسی»، «فرآورده‌های نفتی» و «بانک‌ها و مؤسسات اعتباری» رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های «فعالیت‌های کمکی به نهادهای مالی واسط» و «تولید محصولات کامپیوتری الکترونیکی ‌و نوری» به نفع حقیقی‌ها تمام شد.

سه نماد سمگا، شپنا و فولاد لقب بیشترین افزایش سهام حقوقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقیقی‌ها نیز بیشتر به بورس، کالا و حکشتی معطوف بود.

مالکیت حقوقی در ترکیب سهامداری شرکت گروه سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی معادل ۴۰میلیارد تومان افزایش یافت و از سوی دیگر سهامداران حقیقی بورس اوراق بهادار تهران با برتری ۱۱۲میلیارد تومانی ابتکار عمل را در دست گرفتند.

امروز افزایش سهام حقیقی‌ها در ۲۲نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در ۱۲۵نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول ۱۶۰میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم ۶۳۰میلیارد تومان بود.


۱۲:۱۶

نماد لطیف تک نماد مثبت و متعادل گروه کاغذی ها است.


۱۱:۵۲

خدمات فنی و مهندسی با فشار فروش افت قیمت را تجربه می کنند. #تپولا تک نماد پر تقاضا گروه است.


۱۱:۴۰

سیمانی ها امروز با گرایش منفی و پر عرضه داد و ستد می شوند. #سصفها، #سخاش، #سبهان، #سنیر، #سفار و #سلار نماد های مورد توجه گروه اند.


۱۱:۲۵

نماد وهور تک نماد مثبت و متعادل گروه برقی ها است.


۱۱:۲۴

حمل و نقلی ها با گرایش مثبت و متعادل داد و ستد می شوند. در این میان #حفارس و #حسینا منفی و متعادل معامله می شوند.#حسیر، #حپترو، #حآفرین و #حرهشا نیز نماد های پر عرضه گروه اند.


۱۰:۵۷

سهم آپ تک نماد پر تقاضای گروه رایانه ای ها است.#مفاخر، #افرا و #سپ نیز مثبت و متعادل داد و ستد میشوند.


۱۰:۵۴

انبوه سازی ها نیز فشار فروش نوسان قیمت را تجربه می کنند.#وساخت، #وسخوز و #ثغرب مثبت و متعادل داد و ستد می شوند.#وآذر، #ثالوند، #ثاباد، #ثعتما و #ثنام نیز نماد های پر تقاضای گروه اند.


۱۰:۳۸

سهم وبملت پر عرضه در کف قیمت روزانه خود به صف نشست.


۱۰:۲۸

کانه های فلزی نیز همسو با دیگر گروه ها با افت قیمت معامله می شوند. در این میان #کنور و #کبافق با گرایش مثبت و متعادل داد و ستد می شود.


۱۰:۲۲

چند رشته ای ها با فشار فروش در مدار منفی داد و ستد می شوند. #وامید تک نماد مثبت و متعادل گروه است.


۱۰:۱۶

نماد بورس بدون دامنه و پرتقاضا در مدار ۵۵ مثبت به گردونه معاملات بازگشت.


۱۰:۱۵

اطلاعات بازار:

شاخص کل ۱,۴۳۳,۷۹۹

۸۷۱۵.۶۸ واحد منفی

ارزش بازار ۵۷,۲۸۳,۷۵۷ میلیارد ریال

ارزش معاملات ۱۷,۰۶۰ میلیارد ریال

حجم معاملات ۲.۱۴۵ میلیارد سهم

نمادهای تاثیر گذار در شاخص

فولاد ۲۴۹۲ واحد منفی

بورس ۲۰۰۳ واحد مثبت

فملی ۱۵۵۱ واحد منفی

شستا ۱۰۳۰ واحد منفی

شپنا ۸۷۴ واحد منفی

وبملت ۶۹۴ واحد منفی

شبندر ۴۷۰ واحد منفی

بیشترین حجم معاملات :

خبهمن ۱۷۷ میلیون سهم

بورس ۱۳۵ میلیون سهم

خگستر ۱۲۳ میلیون سهم

وبملت ۱۱۶ میلیون سهم

وسکرمان ۱۰۷ میلیون سهم


۱۰:۱۲

گروه بیمه ای در غیاب #بپاس و #کوثر امروز با افت قیمت همراه است. در این میان #بساما و #وسین با گرایش مثبت و متعادل داد و ستد می شوند.#میهن و #اتکام نیز نماد های پر تقاضای گروه اند.


۱۰:۰۱

بانکی ها امروز با برتری فروشندگان افت قیمت را تجربه می کنند.#وبملت، #وتجارت، #وبصادر، #وپارس، #ونوین، #وشهر، #وپست و #وخاور با گرایش منفی داد و ستد می شوند.#وکار و #وسالت با تعادل میان خریداران و فروشندگان با گرایش مثبت معامله می شوند.


۱۰:۰۰

گروه هتل داری نیز با افت قیمت همراه است.#گپارس پر عرضه ی گروه و #گکوثر و #گدنا با افت قیمت متعادل اند. در این میان #سمگا با تعادل میان خریداران و فروشندگان تک نماد مثبت گروه است.


۹:۵۹

شیمیایی ها امروز با معاملاتی منفی و متعادل همراه هستند.#نوری، #شلرد، #آریا، #پترول، #شاراک، #زاگرس، #شگویا و #فارس با گرایش منفی و متعادل داد و ستد می شوند.#شپلی، #شلعاب، #کیمیاتک، #شکربن و #شفارا مثبت و متعادل معامله می شوند.#شفن و #ساینا نماد های پر تقاضای گروه اند.


۹:۵۰

مخابراتی ها نیز با افت قیمت داد و ستد می شوند.#اخابر و #همراه منفی و متعادل اند.


۹:۴۹

مخابراتی ها نیز با افت قیمت داد و ستد می شوند.#اخابر و #همراه منفی و متعادل اند.


۹:۳۶

خودرویی ها در غیاب #خودرو و #خساپا با گرایش منفی نوسان قیمت را تجربه می کنند.#خزامیا، #خگستر، #خزر، #ورنا، #خمهر، #خمحرکه، #خکار و #خکمک منفی و متعادل معامله می شوند.در این میان #خنصیر، #ختوقا، #خکرمان و #خپویش با گرایش مثبت،متعادل اند.#خعمرا، #خمحور، #خاذین و #ختور نیز نمادهای پر تقاضای گروه هستند.


۹:۲۴

برتری فروشندگان در نفتی ها محسوس است.#شپنا، #شبندر، #شتران، #شسپا، #شاوان، #شبریز، #شبهرن، #ونفت و #شرانل با گرایش منفی،متعادل اند.در این میان #شنفت و #شراز مثبت و متعادل داد و ستد می شوند.#شزنگ نیز تک نماد مورد تقاضای گروه است.


۹:۰۵

بازار امروز با تعادل میان خریداران و فروشندگان آغاز به کار کرده است.


۸:۴۹

🔹برترین‌های تقاضای #بورس

#شفن

#پردیس

#لسرما

🔹بیشترین عرضه بورس

#دپارسح

#وسخوز

#وسرضوی

🔹برترین‌های تقاضای #فرابورس

#حآسا

#کوثر

#سپیدما

🔹بیشترین عرضه فرابورس

#غگز

#شگامرون