جهش بی‌سابقه ۷۰ هزار و ۹۱۷ واحدی شاخص بورس تهران و رشد ۱۳ هزار و ۶۲۶ واحدی شاخص هم‌وزن در روز چهارشنبه هفته گذشته، بار دیگر بازار سرمایه را بر سر زبان‌ها انداخت. شاخص کل بورس تهران در پایان معاملات روز چهارشنبه در حالی توانست با صعود به کانال ۱.۶ میلیون واحدی، در ارتفاع یک میلیون و ۶۴۷ هزار واحدی بایستد که در زمان‌های مختلف به آن برخورد داشت، اما نمی‌توانست از پس این مقاومت برآید. ارزش بازار نیز که ناشی از ارزش شرکت‌های بورسی در بازار است، به بیش از ۶ میلیون و ۹۶ هزار میلیارد تومان و ارزش معاملات به رقم ۱۱ هزار و ۸۹۱ میلیارد تومانی رسید. شاخص فرابورس هم با افزایش بیش از ۵۸۸ واحدی، به ۲۰ هزار و ۴۱۷ واحد رسید.

به گزارش سایپا تهران شیرعلی نیا

۱۰:۲۸⏰
رفته رفته از فشار عرضه‌ها کاسته می‌شود و در مقابل بازار به سمت تعادل پیش می‌رود. در نیم ساعت نخست قدرت فروشندگان به حدی زیاد بود که بالغ بر ۸۳ درصد از نمادها منفی بودند و تنها ۱۷ درصد از نمادها لباس سبز به تن داشتند، اما در این دقایق بخش سبزرنگ بازار به ۲۴ درصد افزایش یافته است.


۱۰:۲۶⏰
نمادهای گروه خدمات فنی و مهندسی در محدوده مثبت نوسان دارند و رمپنا صف خرید را تجربه می‌کند.


۱۰:۲۶⏰
نمادهای فولاد، فملی، فاسمین و فسرب با کاهش ۴ درصدی قیمت و ذوب، فجهان و فایرا با رشد ۳ درصدی در گروه فلزات دست به دست می‌شوند.


۱۰:۲۶⏰
بیشترین حجم معاملات
شستا ۱.۵۴۱ میلیارد سهم
خودرو ۴۶۴ میلیون سهم
خساپا ۳۱۳ میلیون سهم
شتران ۲۸۸ میلیون سهم
ذوب ۲۷۳ میلیون سهم


۱۰:۲۶⏰
اطلاعات بازار
شاخص کل ۱,۵۹۱,۳۳۳
۵۵۹۸۰ واحد منفی
ارزش بازار ۵۸,۸۹۲,۶۵۳ میلیارد ریال
ارزش معاملات ۴۶,۰۵۷ میلیارد ریال
حجم معاملات ۸.۶۸۲ میلیارد سهم

نمادهای تأثیرگذار در شاخص
فولاد ۴۷۲۶ واحد منفی
کگل ۳۲۴۲ واحد منفی
فملی ۳۱۳۴ واحد منفی
وغدیر ۲۶۰۷ واحد منفی
کچاد ۲۶۰۴ واحد منفی
شپنا ۲۳۶۱ واحد منفی
فارس ۲۲۴۸ واحد مثبت


۱۰:۰۷⏰

حدود یک ساعت از بازار گذشته و کم کم نمادهای بیشتری با رشد قیمت همراه می‌شوند و به مدار مثبت ورود می‌کنند. هیجانات فروش ابتدای بازار که ناشی از سخنان شب گذشته رئیس جدید بانک مرکزی ایجاد شده بود، نسبتاً فروکش کرده و بازار سعی دارد خودش را پیدا کند. در این دقایق تعداد نمادهای مثبت به ۱۴۰ نماد، تعداد صفوف خرید به ۷۱ و جمع ارزش آنها به ۲۱۵ میلیارد تومان افزایش یافته است. مشارکت حقیقی‌ها برای فروش به ۸۶ درصد کاهش یافته و سهم آنها از کل خریدها ۷۴ درصد است.
خبر تکمیلی…


۱۰:۰۰⏰
گروه خودرو و ساخت قطعات عمدتاً متعادل ادامه می‌دهند. خودرو تا ۲۸۲ تومان ۲,۲ درصد منفی، خساپا تا ۲۳۳ تومان ۳,۵ درصد منفی، خزامیا تا ۱,۶۰۰ تومان ۳ درد منفی و خبهمن تا ۱۹۴ تومان ۳,۱ درصد منفی بالا آمدند. دقایقی قبل این نمادها با فشار فروش و حتی صف فروش دست و پنجه نرم می‌کردند.


۰۹:۵۹⏰
نمادهای شبندر، شپنا، شبهرن، شبریز، شاوان و شراز از گروه پالایشی با افت ۵ درصدی قیمت معامله می‌شوند.


۰۹:۵۹⏰
گروه خودرو همسو با بازار جامعه سرخ بر تن کرده است. نمادهای خودرو، خگستر، خساپا و خزامیا با افت ۵ درصدی دنبال می‌شوند. در مقابل خریداران خکار صف‌نشین شده‌اند.


۰۹:۵۹⏰
پتروشیمی‌ها یکدست معاملات سرخی دارند. نمادهای بوعلی، پترول، کرماشا، شاروم، نوری و شاراک صف فروش دارند.


۰۹:۲۶⏰
پتروشیمی‌ها با لباس قرمز وارد بازار شدند.


۰۹:۲۶⏰
فرآورده‌های نفتی کار خود را در محدوده سرخ رنگ بازار آغاز کردند.


۰۹:۲۰⏰
وضعیت بازار در مرحله گشایش

۴۹ صف خرید در مجموع ۱۸۵ میلیارد تومانی
به صدرنشینی وثوق، وکبهمن، ساینا، ممسنی و فلات

۱۲ صف فروش در مجموع ۲۳۰ میلیارد تومانی
به صدرنشینی وسالت، وسدید، گشان، خفنر و کاوه