قیمت خودرو داخلی در بازار روز سه‌شنبه با ثبات نسبی همراه بود و بسیاری از خودروها بعد از یک روز افزایشی روند ثابتی را داشتند اما قیمت خودروهای گروه پژو همچنان با افزایش همراه است.

به گزارش سایپا تهران شیرعلی نیا به نقل از تجارت‌نیوز، قیمت خودروهای داخلی در بازار با بعد از یک روز افزایشی روند قیمتی ثباتی را داشتند اما تعدادی از خودروهای گروه پژو روند صعودی خود را ادامه دادند.

قیمت پژو ۲۰۷ دنده‌ای همچنان در مسیر صعودی قرار دارد و به قیمت ۳۳۳ میلیون تومان ثبت شد. در کنار آن پژو ۲۰۷ اتوماتیک به قیمت ۴۱۳ میلیون تومان افزایش یافت.

پژو ۴۰۵ و پژو پارس روند افزایشی داشتند. پژو ۴۰۵ SLX به قیمت ۲۶۰ میلیون تومان و پژو پارس LX به قیمت ۲۹۹ میلیون تومان رسید.

قیمت کوییک اتوماتیک ۲۲۲ میلیون تومان و مدل ۱۴۰۰ به قیمت ۲۳۰ میلیون تومان افزایش یافت.

 

 

افت قیمت‌ها در بازار خودرو ادامه دارد / پیش‌بینی کاهش ۴۰ درصدی نرخ‌ها

با پیگیری موضوع واردات خودرو و تصویب آن در مجلس، روند نزولی قیمت‌ها در بازار خودرو همچنان ادامه دارد.

طبق مصوبه مجلس، قرار شد، هر شخص حقیقی یا حقوقی بتواند به ازای صادرات خودرو یا قطعات خودرو یا سایر کالاها و یا خدمات مرتبط با انواع صنایع نیرو محرکه و یا از طریق واردات بدون انتقال ارز نسبت به واردات خودرو تمام برقی یا دو نیرویی (هیبریدی) و یا واردات خودروی بنزینی یا گاز سوز با بر چسب انرژی ب (b) و بالاتر و یا دارای شاخص ایمنی سه ستاره و یا بالاتر بر اساس گواهی‌های استاندارد معتبر، معادل ارزش صادراتی خود اقدام کند.

همچنین واردات خودروهای کارکرده در چارچوب این ماده، به شرطی که بیش از ۳ سال از تاریخ تولید آنها نگذشته باشد، مجاز است.

این مصوبه که با ۱۷۲ رأی موافق، ۳۸ رأی مخالف و ۳ رأی ممتنع از ۲۴۳ نماینده حاضر در صحن مجلس به تصویب رسید، برای تایید نهایی به شورای نگهبان ارسال شد و حالا شورای نگهبان ایراداتی را به آن وارد دانسته و نمایندگان در حال اصلاح این مصوبه هستند.

ادامه کاهش قیمت خودرو در بازار

به گفته کارشناسان بازار خودرو و نمایندگان مجلس در صورت عملی شدن مصوبه مجلس برای واردات خودرو، حباب قیمتی موجود در بازار خودرو تا حد زیادی از بین می‌رود. با این حال، هنوز این طرح نهایی و اجرایی نشده، شاهد افت قیمت‌های نجومی در بازار خودرو هستیم.