در صورت اجرایی شدن طرح واردات خودرو به کشور، اولین گزینه برای واردکنندگان کشور امارات و خودروهای شرکت کیا کره جنوبی خواهد بود.

به گزارش سایپا تهران شیرعلی نیا : در صورت اجرایی شدن طرح واردات خودرو به کشور، اولین گزینه برای واردکنندگان کشور امارات و خودروهای شرکت کیا کره جنوبی خواهد بود.

صبح امروز طرح ساماندهی واردات خودرو به کشور در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید و چون ایرادات قبلی شورای نگهبان در طرح جدید برطرف شده است احتمال اجرایی شدن ورود خودروهای جدید صفرکیلومتر و دست دوم با عمر حداکثر ۳ ساله به کشور قطعی به نظر میرسد.

کشور امارات اولین مبدا برای ورود خودرو به کشور مد نظر خواهد بود و به همین دلیل قیمت خودرو در این کشور ملاک مهمی برای واردکنندگان ایرانی خواهد بود.

براساس اطلاعات بدست آمده از شرکت “یالاموتور” یکی از بزرگترین واردکنندگان خودرو در شهر دوبی، قیمت محصولات کیا در مدل‌های “لوآپشن” به شرح ذیل اعلام شده و معادل ریالی آن نیز درج شده است.

در طرح جدید مجلس هر شخص حقیقی یا حقوقی می تواند واردات خودرو را با منشا ارز خارجی انجام دهد. به طور مثال هر فرد ایرانی که ثروتی در خارج از کشور دارد میتواند از آن طریق (پرداخت ارزی با منشا خارجی) اقدام به واردات نماید. یکی از محاسن بزرگ این طرح این است که سرمایه گذاران ایرانی که اقدام به خرید ملک در کشورهایی مانند ترکیه و امارات کرده بودند با اجرای طرح جدید میتوانند املاک خود را به خودرو تبدیل کرده و برای سرمایه گذاری و کسب سود وارد ایران کنند.

در جدول درج شده فقط تعدادی از خودروها اجازه ورود به کشور خواهند داشت. این خودروها یا تمام برقی یا دو نیرویی (هیبریدی) و یا خودروی بنزینی یا گاز سوز با بر چسب انرژی ب (b) و بالاتر و یا دارای شاخص ایمنی سه ستاره و یا بالاتر بر اساس گواهی‌های استاندارد معتبر باشند.

مدل سال ساخت قیمت به درهم قیمت به تومان
zlsclnfls130buh8ps7m.jpg
4gy4i9355vi2h57jtzpb.jpg تلوراید ۲۰۲۱ ۱۲۳،۰۰۰ ۸۶۱،۰۰۰،۰۰۰
jg209gjxotf06hmpqaqa.jpg اسپورتیج ۲۰۲۱ ۶۹،۹۰۰ ۴۸۹،۰۰۰،۰۰۰
9t70z545insam8n4y2s7.jpg نیرو ۲۰۲۱ ۹۴،۳۹۵ ۶۶۰،۰۰۰،۰۰۰
jh1pnyn134fpw0z5aujk.jpg سلتوس ۲۰۲۱ ۶۸،۰۰۰ ۴۷۶،۰۰۰،۰۰۰
k027au0iz4j9v4k0btb.png پگاس ۲۰۲۱ ۴۱،۹۰۰ ۲۹۳،۰۰۰،۰۰۰
t7vdbu9j8houxfp7iggt.jpg سونیت ۲۰۲۱ ۶۳،۰۰۰ ۴۴۱،۰۰۰،۰۰۰
pl50q0rdkx88jicrm11t.jpg سراتو ۲۰۲۱ ۵۹،۹۰۰ ۴۱۹،۰۰۰،۰۰۰
hk66qug72ilkzqa0anr.jpg کادنزا ۲۰۲۱ ۹۷،۰۰۰ ۶۸۰،۰۰۰،۰۰۰
8td62otwom0ynd2wefl0.jpg ریو هاچ بک ۲۰۲۱ ۴۹،۹۰۰ ۳۵۰،۰۰۰،۰۰۰
hkqczlkue0huo6fz1cb.jpg پیکانتو ۲۰۲۱ ۴۳،۰۰۰ ۳۰۰،۰۰۰،۰۰۰