قیمت پژو پارس سال در طرح فروش فوق‌العاده شهریور ایران خودرو ۱۴۰ میلیون تومان است. اما قیمت پژو پارس در بازار آزاد ۱۳۲ میلیون بیشتر است.

به گزارش سایپا تهران شیرعلی نیا به نقل از تجارت‌نیوز، ایران خودرو در طرح فروش فوق‌العاده شهریور ماه، قیمت قطعی پژو پارس سال را ۱۴۰ میلیون تومان اعلام کرده و قرار است این خودرو را سه ماهه تحویل دهد. اما قیمت این خودرو در بازار آزاد ۲۷۲ میلیون تومان است.

این به آن معناست که اگر فردی بتواند در طرح فروش فوق‌العاده ایران خودرو شرکت کنند و برنده شوند، می‌توانند این خودرو را ۱۳۲ میلیون تومان ارزانتر بخرد. قیمت بازار آزاد پژو پارس، دو برابر پژو پارس کارخانه‌ای است.

قیمت خودرو در دو تا سه هفته گذشته روند صعودی داشته است. قیمت پژو پارس بنزینی هم از این افزایش جانمانده است. قیمت پژو پارس بنزینی سوم شهریور ۱۴۰۰ معادل ۲۷۲ میلیون تومان است.

مشخصات پژو پارس سال

ایران خودرو پیش از این اعلام کرده بود که تا پایان تیرماه، فرآیند تولید پژو پارس یورو۵ را آغاز می‌کند و در نسخه بهینه‌شده پژو پارس، شاهد استفاده از موتور جدید +XU7 خواهیم بود. بنابراین احتمالا پژو پارسی که در طرح فروش فوق‌العاده ایران خودرو عرضه شده دارای موتور یورو ۵ است.

جز این به نظر نمی‌رسد که پژو پارس تغییر دیگری کرده باشد و با همان مشخصات فنی و ظاهری قبلی به فروش می‌رسد.

در طرح فروش فوق‌العاده شهریور ایران خودرو، راناپلاس هم عرضه می‌شود. قیمت رانا پلاس در این طرح ۱۸۰ میلیون عنوان شده که ۱۰۰ میلیون تومان از قیمت بازار آزاد آن کمتر است.