بزرگترین خودروساز دولتی کشور قرار است امروز پیش‌فروش پنج خودرو را داشته باشد که یکی از آنها خودرو سورن پلاس است و برای ثبت نام آن نیاز به ۸۲ میلیون تومان پول نقد است. اما قیمت نهایی آن و قیمت آن در بازار چقدر است؟

به گزارش سایپا تهران شیرعلی نیا  تجارت‌نیوز، بزرگترین خودروساز دولتی کشور قرار است امروز پیش‌فروش پنج خودرو را داشته باشد که یکی از آنها خودرو سورن پلاس است و برای ثبت نام آن نیاز به ۸۲ میلیون تومان پول نقد است. اما قیمت نهایی آن و قیمت آن در بازار چقدر است؟

بر اساس آخرین قیمت‌ها قیمت کارخانه سورن پلاس  ۲۰۴ میلیون تومان است. اما این خودرو در بازار‌ آزاد ۲۸۵ میلیون تومان قیمت دارد. این ارزان‌فروشی تنها در این خودرو نیست.

طبق آخرین قیمت‌های ایران‌خودرو و بازار، در حال حاضر خودرو پژو ۲۰۷ دستی ۱۱۷ میلیون تومان ارزان‌تر از بازار است. رانا پلاس ۸۰ میلیون تومان، سورن پلاس ۸۱ میلیون تومان، دنا پلاس دستی ۱۵۱ میلیون تومان و دنا پلاس اتومات ۷۰ میلیون تومان ارزان‌تر از بازار هستند. با وجود چنین اختلاف قیمتی امروز پیش‌فروش آغاز می‌شود تا چند روز بعد با قرعه‌کشی این یارانه‌ها به دست برندگان قرعه‌کشی برسد.