به گزارش سایپا تهران شیرعلی نیا به نقل از صدای بورس، بازار سرمایه امروز ۵ شهریور با ۵۸ هزار و ۳۹۱ واحد رشد کرد و به سطح ۲ میلیون و ۵۱ هزار واحد رسید. شاخص کل هم‌وزن نیز ۱۵ هزار و ۵۷۰ واحد نسبت به روز گذشته صعود کرد. تعداد معاملات نیز به ۵۰۲ هزار واحد […]

به گزارش سایپا تهران شیرعلی نیا به نقل از صدای بورس، بازار سرمایه امروز ۵ شهریور با ۵۸ هزار و ۳۹۱ واحد رشد کرد و به سطح ۲ میلیون و ۵۱ هزار واحد رسید. شاخص کل هم‌وزن نیز ۱۵ هزار و ۵۷۰ واحد نسبت به روز گذشته صعود کرد. تعداد معاملات نیز به ۵۰۲ هزار واحد رسید و ارزش معاملات بیش از ۹۳ هزار میلیارد ریال بود و حجم معاملات نیز به بیش از ۱۶ هزار سهم رسید.

دلار نیز با رشد ۰.۵۹ درصدی به قیمت ۴۹ هزار و ۲۴۰ تومان رسید و طلای ۱۸ عیار با رشد ۰.۷۷ درصدی را تجربه کرد.

تعداد نمادهای مثبت در بازار امروز ۴۸۸ و ۱۳۷ نماد هم قرمز پوش بودند. از میان ۶۶۸ نماد امروز ۷۳ درصد رشد مثبت و ۲۰ درصد منفی بودند.

۵۳ نماد به ارزش ۱۷۹۳ میلیارد ریال صف خرید و ۳۰ نماد به ارزش ۱۶۶۸ میلیارد ریال، صف فروش بودند.

بیشترین ارزش معاملات مربوط به نمادهای شستا،‌ خگستر، خودرو و خساپا بود.

بیشترین حجم معاملات متعلق به خساپا، دی،‌ خودرو و شستا بود و نمادهای فارس، فولاد، فملی و شستا بیشترین ارزش بازاری را داشتند.

بیشترین قدرت خرید حقیقی نیز در نمادهای زفجر، بمولد، فن‌افزار و بگیلان ظاهر شد و همچنین نمادهای فولاد، شستا، شپنا و فملی بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل گذاشتند.

بیشترین فشار تقاضا را نمادهای فرآور، وخارزم، کپارس و سیدکو تجربه کردند.