رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو تهران، ضمن تاکید بر اینکه افزایش قیمت‌ رسمی خودروهای داخلی تاثیر چندانی در قیمت خودرو در بازار آزاد نداشته است، از شروع کاهش قیمت‌ خودروها در بازار در پی کاهش نرخ ارز که از روز دوشنبه اتفاق افتاده است، خبر داد.

به گزارش سایپا تهران شیرعلی نیا به نقل از  صدای بورس، سعید موتمنی اظهار کرد: از روز دوشنبه به بعد که نرخ ارز روند کاهشی طی کرده است، قیمت خودروها در بازار آزاد اعم از داخلی، وارداتی و مونتاژی نیز روند کاهشی در پیش گرفته و در حال حاضر بازار آرام است.

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو تهران در رابطه با تاثیر افزایش رسمی قیمت‌ خودروها بر قیمت‌ها در بازار آزاد نیز تصریح کرد: به دنبال افزایش قیمتی که لحاظ شد، تغییری در قیمت‌های بازار مشاهده نشد. از روز دوشنبه که نرخ ارز از ۳۰ هزار و ۵۰۰ تومان به ۲۹ هزار و ۵۰۰ تومان عقب‌نشینی کرد و همانطور که اشاره شد، قیمت خودروها نیز در بازار کاهش پیدا کرده است.

وی با بیان اینکه فاصله قیمتی کارخانه و بازار همچنان زیاد است، تصریح کرد: افزایش قیمت‌های اخیر محصولات خودروسازان، ابدا تاثیری در قیمت‌ها در بازار نداشت. تنها دلالانی که از این رانت اختلاف قیمتی کارخانه تا بازار استفاده می‌کنند، ۱۰ درصد کمتر سود می‌برند.

موتمنی در رابطه با میزان تقاضاها نیز گفت: در حال حاضر میزان تقاضا، به تقاضای صرفا مصرفی محدود شده است و هرکس که نیاز ضروری به خودرو داشته باشد، خرید خود را انجام می‌دهد. اما همچنان فروشنده در بازار بسیار و خریدار کم است.

به گزارش ایسنا، در حالی رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو تهران، خبر از ریزش قیمت‌ها داده است که بررسی‌ قیمت‌ها نشان داد در لحظه انتشار این گزارش، مجدد صاحبان خودرو، با قیمت‌های بیش از قیمت‌های روز دوشنبه خودروهای خود را برای فروش عرضه کرده‌اند. بررسی‌ها نشان می‌دهد که محصولات ایران‌خودرو (به‌جز هایما S7) بین دو تا ۱۵ میلیون تومان و هایما S7 حدود ۳۵ میلیون تومان نسبت به دوشنبه گران‌تر هستند. در محصولات سایپا نیز افزایش دو تا شش میلیون تومانی در قیمت محصولات نسبت به روز دوشنبه دیده می‌شود و فقط تیبا تغییر قیمت نداشته است.