تویوتا اعلام کرده که تولید مدل خودروی تویوتا کرولا از مرز 50 میلیون دستگاه عبور کرد. کارخانه ژاپنی برای شکستن این رکورد تازه مراسمی برگزار نکرد و فقط اعلام کرد که این ماشین در ماه گذشته میلادی به یک مشتری تحویل داده شده است.

به گزارش سایپا تهران شیرعلی نیا: تویوتا اعلام کرده که تولید مدل خودروی تویوتا کرولا از مرز ۵۰ میلیون دستگاه عبور کرد. کارخانه ژاپنی برای شکستن این رکورد تازه مراسمی برگزار نکرد و فقط اعلام کرد که این ماشین در ماه گذشته میلادی به یک مشتری تحویل داده شده است.

تویوتا اولین مدل کرولا را در سال ۱۹۶۶ میلادی تولید و به سرعت آن را با قیمتی معادل ۱۷۰۰ دلار به بازار جهانی عرضه کرد. این ماشین ابتدا به دلیل امکاناتی که با قیمت ارزان به خریداران می‌داد مورد توجه قرار گرفت. اما بحران افزایش قیمت نفت در ابتدای دهه هفتاد میلادی کرولا را که مصرف کمی داشت مشهور کرد.

تا کنون دوازده نسل از مدل کرولا ساخته شده و این ماشین پرفروش‌ترین مدل خودرو در تاریخ خودروسازی است. تولید کرولا هشت سال پیش به چهل میلیون دستگاه رسید. جدیدترین نسل این ماشین در سال ۲۰۱۸ به بازار آمد و تویوتا امسال علاوه بر مدل‌های هچ‌بک، سدان و استیشن یک مدل شاسی‌بلند هم با این نام می‌فروشد.

 

کرولا در کشور ماهم جزوه محصولات محبوب و پرطرفدار تویوتا به حساب می آید که همیشه مالکان آن از کیفیت بالا و استهلاک کم آن راضی بودند ولی به دلیل عملکرد ضعیف نماینده رسمی این شرکت در ایران خیلی نتوانست جایگاه واقعی خود را در بازار بدست آورد.