در حاشیه اولین نمایشگاه دستاورد ها و اقدامات دولت سیزدهم که در محل نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می شود، تعدادی از خودرو های صفر کیلومتر وارداتی در حضور وزیر صمت تحویل خریداران شدند.

به گزارش سایپا تهران شیرعلی نیا :

وارد کنندگان  خودرو در این مراسم توضیحاتی در خصوص مدل، مصرف سوخت، توان موتور و محل ساخت خودرو های وارداتی به عباس علی آبادی، وزیر صمت دادند.

این خودرو شامل خودرو های اروپایی، کره ای و چینی صفر کیلومتر با حجم موتور زیر ۲۵۰۰cc بودند.

اسفند سال گذشته بود که وزارت صمت اقدام به ثبت نام اولیه از متقاضیان خرید خودروهای وارداتی از طریق سامانه یکپارچه فروش خودرو کرد که در نهایت با گذشت ۶ ماه امروز بخشی از خودروهای وارداتی توسط وزیر صمت تحویل شد.

علی‌آبادی وزیر صنعت، معدن و تجارت در این مراسم با اشاره به اینکه پیگیر تحویل خودروها هستیم گفت : مطالبه ما این است که روند تحویل سرعت و شتاب بگیرد و ظرف سه تا چهار ماه آینده همه خودروهای وارداتی تحویل داده شوند.

وی تاکید کرد: هیچ رانتی در واردات خودرو وجود ندارد؛ از این جهت خودروسازها در اولویت قرار گرفته‌اند که بتوانند تکنولوژی‌ها را برای داخلی سازی‌ها استفاده کنند.

علی آبادی با بیان این که همه مردم باید به بهترین خودروها به خصوص خودروهای داخلی و با قیمت های مناسب دسترسی داشته باشند گفت: همچنان فروش خودرو از طریق سامانه یکپارچه صورت خواهد گرفت.