ایران خودرو برای چندمین بار وعده داد که تعداد خودروهای معوق خود را به زودی به صفر می رساند و برای کنترل و تنظیم قیمت خودرو در بازار تعداد 100 هزار دستگاه خودرو را نیز تا پایان سال 1400عرضه می کند.

به گزارش سایپا تهران شیرعلی نیا : ایران خودرو برای چندمین بار وعده داد که تعداد خودروهای معوق خود را به زودی به صفر می رساند و برای کنترل و تنظیم قیمت خودرو در بازار تعداد ۱۰۰ هزار دستگاه خودرو را نیز تا پایان سال ۱۴۰۰عرضه می کند. این وعده ها در حالی باز اعلام می شود که که به دلیل کمبود قطعه تعداد خودروهای ناقص در کف انبار های این شرکت رو به فزونی است و هنوز تکلیف این خودروهای دپو شده مشخص نشده که چه زمانی قابلیت تجاری سازی را خواهد داشت

معاون بازاریابی و فروش گروه صنعتی ایران خودرو با بیان این که برنامه های فروش محصولات این شرکت کماکان ادامه دارد، از کاهش تعهدات معوق ایران خودرو به هفت هزار دستگاه در پایان آبان ماه خبر داد.

بابک رحمانی با اشاره به اجرای فروش فوق‌العاده با موعد تحویل ۴۵ روز در آبان‌ماه، گفت:‌ در این طرح تمامی تعهدات پژو ۲۰۶ تیپ دو ظرف مدت ۱۵ روز تحویل مشتریان شده و مابقی تعهدات نیز حداکثر ظرف ۴۵ روز واگذار خواهد شد.

وی با بیان این که در صورت حمایت و پشتیبانی لازم، تولید و عرضه خودرو افزایش خواهد یافت، خاطرنشان کرد: این آمادگی وجود دارد تا پایان سال ۱۰۰ هزار دستگاه خودرو بیش از تعهدات فعلی، به بازار عرضه کنیم.

به گفته رحمانی در آبان ماه ۴۳ هزار دستگاه خودرو تحویل مشتریان شده که ۱۰ هزار دستگاه آن در قالب فروش فوق‌العاده بوده است.

معاون بازاریابی و فروش ایران خودرو درخصوص روش های فعلی فروش محصولات گفت: سه نوع فروش شامل فوق العاده با زمان تحویل حداکثر سه ماهه، پیش فروش با موعد تحویل یک ساله و طرح های فروش مشارکت در تولید با موعد تحویل بیش از یک‌سال براساس قرعه کشی به اجرا گذاشته می شود.