به گزارش سایپا تهران شیرعلی نیا : اخبار متفاوت و زیادی در خصوص تعیین تکلیف قیمت جدید خودروهای داخلی در کارخانه از روز شنبه منتشر شده است که می‌توان به «قیمت کارخانه‌ای خودروهای ایران‌خودرو و سایپا در هفته پیش رو احتمالاً افزایش خواهد یافت» و یا «تا روز چهارشنبه پرونده قیمت خودرو نهایی می‌شود» اشاره […]

به گزارش سایپا تهران شیرعلی نیا : اخبار متفاوت و زیادی در خصوص تعیین تکلیف قیمت جدید خودروهای داخلی در کارخانه از روز شنبه منتشر شده است که می‌توان به «قیمت کارخانه‌ای خودروهای ایران‌خودرو و سایپا در هفته پیش رو احتمالاً افزایش خواهد یافت» و یا «تا روز چهارشنبه پرونده قیمت خودرو نهایی می‌شود» اشاره کرد. ولی مثل اینکه این قصه سر دراز دارد و نمی‌خواهد به این زودی‌ها سردرگمی و بلاتکلیفی مردم و خودروسازان پایان یابد. در جدیدترین صحبت‌هایی از وزارت صمت به گوش می رسد ستاد تنظیم بازار قصد اعلام قیمت خودرو را ندارد و این داستان به بعدها موکول شده است.

قائم‌مقام وزیر صمت در امور بازرگانی اظهار داشت: موضوع قیمت‌گذاری خودرو حتی در دستور جلسه این هفته ستاد تنظیم بازار نیز وجود ندارد. هفته گذشته در مورد خودرو بحث‌هایی شد اما تصمیم‌گیری در این رابطه هنوز انجام نشده است.

با وجود آنکه در فضای مجازی خبر از تعیین تکلیف قیمت خودرو در جلسه این هفته ستاد تنظیم بازار داده می‌شد، قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی این موضوع را تکذیب کرد.

محمد صادق مفتح در اینباره اظهار کرد: موضوع قیمت‌گذاری خودرو حتی در دستور جلسه این هفته ستاد تنظیم بازار نیز وجود ندارد. هفته گذشته در مورد خودرو بحث‌هایی شد اما تصمیم‌گیری در این رابطه هنوز انجام نشده است.

وی افزود: در جلسه چهارشنبه آتی ستاد تنظیم بازار به رصد کلی قیمت‌های بازار پرداخته خواهد شد که مهم‌ترین بخش این جلسه خواهد بود. موضوع نظارت بر بازار هم مطرح خواهد شد.