حجت الاسلام و المسلمین محمد جعفر منتظری در مصاحبه اختصاصی با صدا وسیما، افزود: برای ما مهم اجرای قانون است و در قانون وضعیت نقل و انتقال خودرو مشخص است.

به گزارش سایپا تهران شیرعلی نیا : حجت الاسلام و المسلمین محمد جعفر منتظری در مصاحبه اختصاصی با صدا وسیما، افزود: برای ما مهم اجرای قانون است و در قانون وضعیت نقل و انتقال خودرو مشخص است.

وی گفت: ​به موجب قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی نقل و انتقال به موجب سند رسمی باید انجام شود.

وی ادامه داد: بنابر قانون دارندگان وسایل نقلیه مکلف هستند قبل از هر گونه نقل و انتقال به ادارات راهور یا مراکز تعیین شده مراجعه کنند و مراکز راهور بایستی وضعیت مالکیت و احراز هویت را انجام دهند.

حجت الاسلام منتظری با بیان اینکه برخی از افراد معتقدند بایستی اسناد و مدارک توسط دفاتر اسناد رسمی نقل وانتقال شود افزود: لکن از نظر ما به عنوان دستگاه قضایی انتقال خودور بایستی با سند رسمی انجام شود و برگه سبز نیز به موجب یکسری مقررات که صادر می‌شود دارای اعتبار است و از نظر ما این برگه سبز کاملا رسمی است.

دادستان کل کشور گفت: برخی از آقایان گفتند این تفسیر است و تفسیر به عهده مجلس است درست است در اصل ۷۳ قانون اساسی گفته شده که تفسیر قانون به عهده مجلس شورای اسلامی است، اما در همان اصل هم گفته این مانع از تفسیر و استنباط قاضی نخواهد بود.

حجت الاسلام منتظری ادامه داد: بنابراین استنباط ما از این ماده قانونی این است که وقتی سند رسمی از طرف نیروی انتظامی صادر می‌شود هیچ اشکالی در آن به عنوان سند رسمی وجود ندارد.

وی گفت: ما از نیروی انتظامی هم می‌خواهیم در نقل و انتقالات احراز هویت و سایر موارد را به صورت جدی کنترل کنند.