خودروسازان به طور مستمر در حال انجام قرعه‌کشی برای عرضه محصولات خود هستند. اما اگر برندگان قرعه کشی ایران خودرو و سایپا، موفق به پرداخت مبلغ دعوت‌نامه نشوند چه رخ می‌دهد؟

به گزارش سایپا تهران شیرعلی نیا به نقل از تجارت‌نیوز، طرح‌های قرعه کشی ایران خودرو و سایپا به طور مستمر در ماه‌های مختلف انجام می‌شود.

اما پس از آن چه فرایندی طی می‌شود؟

بر اساس اعلام ایران خودرو و سایپا بعد از قرعه‌کشی و ارسال دعوت‌نامه برای برندگان، به آنها مهلتی بین ۱۰ تا ۱۵ روز داده می‌شود تا مبلغ دعوت‌نامه را پرداخت کنند.

اگر برنده در مدت معین شده، نتواند پرداخت را انجام دهد، در آن صورت شرکت خودروساز نام او را از فهرست برندگان حذف می‌کند و فرد نمی‌تواند بعد از آن تاریخ،پرداخت را انجام دهد یا منتظر دعوت‌نامه دیگری باشد.

خودروسازان برای هر برنده، دو جایگزین انتخاب می‌کنند و در چنین شرایطی، برای جایگزین و رزرو فرد برنده دعوت‌نامه دیگر می‌فرستد.

با پیگیری‌های خبرنگار تجارت‌نیوز، نیز شرکت سایپا اعلام کرد: روند همه شرکت‌های خودروسازی در قرعه‌کشی‌ها یکسان است. اگر فرد برنده  مبلغ دعوت‌نامه اولیه را پرداخت کرده باشد و در زمان تکیمل وجه، موفق به پرداخت کامل نشود، شرکت آن فرد را کماکان مشتری خود دانسته و نام او را حذف نمی‌کند.

این افراد، در یک تا دو ماه آینده دوباره ثبت‌نام می‌شوند و می‌توانند تکیمل وجه کنند.