خودروسازان داخلی از زمان شروع تحریم ها در سال 97 که محدودیت های فراوانی را برای آنها همراه داشت، تنها تولید محصول را در الویت گذاشتند و از حذف برخی آپشن ها، رینگ آلومینومی و رنگ های سفارشی ابایی نداشتند.

به گزارش سایپا تهران شیرعلی نیا :خودروسازان داخلی از زمان شروع تحریم ها در سال ۹۷ که محدودیت های فراوانی را برای آنها همراه داشت، تنها تولید محصول را در الویت گذاشتند و از حذف برخی آپشن ها، رینگ آلومینومی و رنگ های سفارشی ابایی نداشتند. در حال حاضر با توجه به اینکه تیراژ تولید بهبود یافته است، مجددا به سمت مشتری مداری و کسب رضایت خریداران محصولات خود قدم برداشته اند. امکان انتخاب رنگ های سفارشی از اولین قدم ها در این خصوص است که ایران خودرو این امکان را برای خودروی ملی ارا اضافه کرده است.

گروه صنعتی ایران خودرو در نظر دارد، خودروی تارا را با رنگ‌های سفارشی نظیر نقره‌ای تیتانیوم، قهوه‌ای کادرو، قهوه‌ای روشن، قرمز ونیزی و سرمه‌ای متال تولید کند. این خودروی سفارشی، پس از تولید توسط لایه‌ای از نانو سرامیک پوشش داده می شود که این اقدام موجب محافظت و افزایش مقاومت رنگ خواهد شد.

این خدمت جدید توسط شرکت آپکو از شرکت‌های زیر مجموعه گروه صنعتی ایران خودرو، انجام خواهد گرفت و متقاضیان می‌توانند در زمان ثبت‌نام یا واریز وجه دعوتنامه، با پرداخت مبلغی مازاد بر قیمت خودرو، از میان رنگ‌های سفارشی اعلام شده، رنگ دلخواه خودروی خود را به همراه پوشش نانو سرامیک مشخص کنند. به این ترتیب، خاص بودن رنگ خودرو به همراه پوشش نانو سرامیک آن در فاکتور ارایه شده به مشتریان ثبت و توسط آپکو ضمانت می‌شود.

گفتنی است، نانو سرامیک خودرو، پوششی از پلیمر است که از میزان مقاومت شیشه برخوردار بوده و در عین حال با انعطاف‌پذیری بالا و ماندگاری طولانی مدت، مقاومت فوق‌العاده‌ای در برابر نور فرابنفش (UV)، خط و خش، مواد شیمیایی و نیز عوامل مخرب دیگر مانند خاک، نمک، قیر، آلودگی صنعتی و دوده، ایجاد می‌کند.

هم چنین سطح بدنه خودرو را آب‌گریز کرده و موجب شست‌و‌شوی راحت و سریع بدنه خودرو می شود.