قیمت خودرو امروز، یک‌شنبه 27 اسفند 1402 در واپسین روزهای سال جاری یکی از کم‌رمق‌ترین بازارهای داخلی به شمار می‌رود. نوسانات بازار داخلی و مونتاژی به کم‌ترین حد خود رسیده‌اند و بسیاری از محصولات تغییر چندانی ندارند.

به گزارش سایپا تهران شیرعلی نیا به نقل از تجارت‌نیوز، قیمت خودرو امروز، یک‌شنبه ۲۷ اسفند ۱۴۰۲ آرامش بالایی دارد و معاملات به پایین‌ترین حد خود رسیده است. اغلب خودروهای داخلی و مونتاژی بازار از نوسان بسیار پایینی برخوردار هستند و افت و خیز جزئی را تجربه می‌کنند.

تنها دو روز تا پایان سال باقی مانده و با نزدیک شدن عید، علاوه‌بر ثبات بازار ارز، دیگر بازارهای موازی همچون بازار خودرو هم به ثبات رسید و تغییرات قیمتی از هفته گذشته بسیار کمتر شده است.

قیمت خودروهای داخلی

قیمت خودروهای داخلی از آغاز امروز روند یکسانی ندارد، اما اغلب خودروهای بازار نوسانات بسیار پایینی دارند.

کوییک دنده‌ای R یکی از هاچ‌بک‌های ارزان‌قیمت بازار محسوب می‌شود که از ابتدای روز پنج میلیون تومان رشد کرده و به ۴۲۶ میلیون تومان رسیده است.

ساینا دنده‌ای S دوگانه‌سوز جزو معدود خودروهای بازار با سوخت CNG بوده که سه میلیون تومان گران‌تر از روز گذشته و با ۴۴۰ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

رانا پلاس یکی از سدان‌های نه‌چندان محبوب ایران خودرو به شمار می‌رود که مدل ۱۴۰۳ آن اخیراً وارد بازار شده و نسبت به روز گذشته هیچ تغییری ندارد. این خودرو با همان قیمت ۶۳۸ میلیون تومانی به فروش می‌رسد.

دنا پلاس اتوماتیک یکی از محصولات رده بالای ایرانی هم ۱۵ میلیون تومان افت قیمت را از آغاز امروز تجربه کرد و به این ترتیب لقب یکی از بیشترین تغییرات قیمت را نصیب خود کرد.

1

قیمت خودروهای مونتاژی

قیمت خودروهای مونتاژی نیز تغییر چندانی ندارد و غالباً در ثبات کامل معامله می‌شوند.

ام‌وی‌ام X55 پرو اسپرت یکی از محصولات نسبتاً جدید مدیران خودرو شناخته می‌شود که از آغاز روند معاملات امروز ۱۰ میلیون تومان گران‌تر شده و با یک میلیارد و ۵۸۰ میلیون تومان معامله می‌شود.

فونیکس آریزو ۶ پرو که جزو سدان‌های رده بالای مونتاژی محسوب می‌شود که از ابتدای روز جاری با افت ۳۰ میلیون تومانی نسبت به روز گذشته به کانال یک میلیارد و ۵۹۵ میلیون تومان سقوط کرده است.

هایما ۸S جدیدترین کراس‌اوور مونتاژی ایران خودرو هم تغییر چندانی ندارد. این خودرو ۲۰ میلیون تومان ارزان شده و با یک میلیارد و ۹۹۰ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

2

پیش‌بینی قیمت خودرو

با توجه به اینکه تنها دو روز به پایان سال ۱۴۰۲ باقی مانده و فردا آخرین روز کاری امسال به شمار می‌رود، احتمالاً قیمت خودروها در همین محدوده بسته می‌شود. تجربه سال‌های گذشته نشان داده که بازار خودرو اغلب تا پایان فروردین ماه نیز شرایط باثباتی را پشت سر می‌گذارد، اما باز هم نمی‌توان نوسانات نرخ ارز را نادیده گرفت. اگر قرار باشد که با عادی شدن دوباره روند معاملات از ۱۴ فروردین، قیمت دلار باز هم صعودی شود، بدون شک روی بازار خودرو تأثیرگذار خواهد بود.