به گزارش سایپا تهران شیرعلی نیا به نقل از  تجارت‌‌نیوز، قیمت خودرو امروز، شنبه ۲۶ اسفند ۱۴۰۲ و در آخرین هفته ۱۴۰۲ کار خود را بدون تغییر نسبت به روز گذشته آغاز کرد. ثبات قیمتی در اغلب محصولات به چشم می‌خورد که ناشی از آرام گرفتن نرخ ارز و رسیدن به روزهای پایانی سال جاری است. […]

به گزارش سایپا تهران شیرعلی نیا به نقل از  تجارت‌‌نیوز، قیمت خودرو امروز، شنبه ۲۶ اسفند ۱۴۰۲ و در آخرین هفته ۱۴۰۲ کار خود را بدون تغییر نسبت به روز گذشته آغاز کرد. ثبات قیمتی در اغلب محصولات به چشم می‌خورد که ناشی از آرام گرفتن نرخ ارز و رسیدن به روزهای پایانی سال جاری است.

از هفته گذشته ترمز تمامی بازارها کشیده شد که در اثر آن، قیمت خودروهای داخلی و مونتاژی بازار با شیب بسیار جزئی کاهش یافتند. طی هفته جاری نیز با توجه به اینکه عید نوروز پیش روست، اغلب خریداران و فروشندگان معامله خود را انجام داده‌اند و دیگر فعالان بازار هم منتظر بازگشایی دوباره پس از تعطیلات هستند که تصمیم خود مبنی‌بر خرید یا فروش را بگیرند.

قیمت خودروهای داخلی

همانطور که اشاره شد، بعید به نظر می‌رسد که قیمت خودروهای داخلی بازار در هفته جاری تغییر چندانی داشته باشد. چرا که چند روز تا تحویل سال جدید باقی نمانده و اغلب خریداران و فروشندگان بازار از انجام معامله عقب‌نشینی کردند.

ساینا دنده‌ای S از سدان‌های اقتصادی شرکت سایپا محسوب می‌شود که طی هفته‌های گذشته نوسانات جزئی داشت، اما امروز بدون تغییر روی نرخ ۴۱۵ میلیون تومان معامله می‌شود.

شاهین G سدان لوکس و رده بالای سایپا به شمار می‌رود که از هفته گذشته تغییر چندانی ندارد و امروز نیز با همان قیمت ۷۲۹ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

پژوپارس LX TU5 از هم‌رده‌های سمند سورن بوده اما به دلیل محبوبیت بیشتر در بازار، از قیمت بالاتری نیز برخوردار است. این خودرو همانند روز گذشته با نرخ ۸۱۰ میلیون تومان به فروش می‌رسد.

تارا اتوماتیک V4 که گران‌ترین خودروی حال حاضر داخلی به شمار می‌رود با افزایش قیمت‌هایی که طی هفته گذشته تجربه کرد، سرانجام به یک میلیارد و ۲۳۵ میلیون تومان رسید که با توجه به ثبات اغلب خودروهای بازار، صعود ۳۵ میلیون تومانی را تنها در یک هفته تجربه کرد.

قیمت روزانه خودرو داخلی 2_page-0001 (1)

قیمت خودروهای مونتاژی

شرایط در بازار خودروهای مونتاژی نیز به همین صورت بوده و با نزدیک شدن به شب عید، نوسان قیمت خودرو روز به روز کمتر می‌شود.

ام‌وی‌ام X55 Pro IE یکی از کراس‌اوورهای نسبتاً جدید مونتاژی در بازار محسوب می‌شود که با نرخ یک میلیارد و ۵۴۰ میلیون تومانی روز گذشته درحال معامله است.

جک J4 آپشنال یکی دیگر از خودروهای اقتصادی و مونتاژی بوده که توسط کرمان موتور تولید می‌شود. این خودرو نیز با قیمت ۸۴۵ میلیون تومانی هفته گذشته خرید و فروش می‌شود.

کی‌ام‌سی T8 پیکاپ مونتاژی کرمان موتور نیز بدون تغییر نسبت به روز گذشته با همان نرخ یک میلیارد و ۵۷۰ میلیون تومان به فروش می‌رسد.

فیدلیتی پرایم پنج نفره از کراس‌اوورهای مونتاژی بهمن موتور بوده که همانند دیگر خودروهای بازار، با نرخ یک میلیارد و ۸۶۵ میلیون تومان روز گذشته خرید و فروش می‌شود.

قیمت روزانه خودرو خارجی 2_page-0001 (1)

پیش‌بینی قیمت خودرو

عمادالدین جعفری، کارشناس بازار خودرو در گفتگو با تجارت‌نیوز اظهار کرد: با رسیدن به روزهای پایانی سال ۱۴۰۲، آن دسته از افرادی که قصد خرید یا فروش خودرو را داشتند، معامله خود را انجام دادند، اما امسال از رونق بازار شب عید سال‌های گذشته خبری نبود. در هفته‌های آتی نیز به دلیل تعطیلات عید، معامله‌ای در بازار صورت نخواهد گرفت، اما طبق تجربه سال‌های گذشته، پس از تعطیلات هم احتمالاً تا پایان فروردین قیمت خودروها تغییر چندانی نخواهند داشت.