وزیر صنعت، معدن و تجارت در مورد دستور رئیس‌جمهور برای پیگیری فروش خودرو به برخی‌ دستگاه‌ها، اعلام کرد که برخی دستگاه‌ها برخلاف ضوابط تعیین‌شده خودرو دریافت کرده‌اند که وزارت صمت به محض کشف تخلف طی گزارشی موارد را به رئیس جمهور ارائه کرد.

به گزارش سایپا تهران شیرعلی نیا به نقل از صدای بورس، براساس اعلام وزارت صمت، سید رضا فاطمی‌امین با بیان این مطلب، اظهار کرد: رئیس جمهور نیز در این زمینه به وزارت صمت و بازرس ویژه ریاست جمهوری ماموریت داده تا با بررسی واگذاری خودرو خارج از ضوابط فروش به دستگاه‌ها، ‌ با متخلفان برخورد کند.

وزیر صمت افزود: از امروز وزارت صمت بررسی‌های جامعی در این زمینه را شروع کرده و پس از گردآوری همه اطلاعات فروش شرکت‌های خودروساز، ‌ گزارش کاملی به رئیس‌جمهور ارائه خواهد کرد.

به گزارش ایسنا,گفتی است بر اساس گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، در جلسه یکشنبه هیات دولت، ‌ رئیس جمهور با اشاره به گزارش‌هایی درباره فروش خودرو به برخی دستگاه‌ها، خارج از ضوابط تعیین شده، بر ضرورت فروش خودرو در چارچوب دستورالعمل هشت بندی که سال گذشته در جریان بازدید از پارکینگ ایران‌خودرو اعلام شد، تاکید و وزارت صمت و بازرسی ویژه ریاست جمهوری را مامور بررسی واگذاری خودرو به دستگاه‌ها و برخورد با متخلفان در این زمینه کرد.