به گزارش سایپا تهران شیرعلی نیا : عباس علی آبادی، وزیر صنعت، معدن و تجارت در تازه ترین اظهارات خود مدعی شد که وضعیت اقتصادی کشور درحال بهبود است و مردم این موضوع را به اشتباه حس نمی کنند! وی همچنین مدعی شد که بزودی خودروسازان برای فروش خودروهای خود به مردم وام خواهند داد. […]

به گزارش سایپا تهران شیرعلی نیا :

عباس علی آبادی، وزیر صنعت، معدن و تجارت در تازه ترین اظهارات خود مدعی شد که وضعیت اقتصادی کشور درحال بهبود است و مردم این موضوع را به اشتباه حس نمی کنند! وی همچنین مدعی شد که بزودی خودروسازان برای فروش خودروهای خود به مردم وام خواهند داد.

وزیر صمت ضمن اشاره به بهبود وضعیت اقتصادی کشور تصریح کرد: در آینده نزدیک به نقطه‌ای خواهیم رسید که تولید و عرضه خودرو به اندازه‌ای بیشتر از تقاضا باشد که خودروسازان به مردم وام دهند تا محصولات آنها را بخرند.

عباس علی‌آبادی، وزیر صمت گفت: به زودی بار دیگر پیش‌فروش خودرو خواهیم داشت و خودروهایی که فروخته شده نیز دارد تحویل داده می‌شود و داده‌های گمرک هم این موضوع را تایید می‌کند.

وی تصریح کرد: من فکر می‌کنم اگر برنامه‌هایی که تنظیم شده خوب اجرا شود پیش‌بینی ما این است که کسی برای خرید خودرو پشت صف نخواهد ماند و در آینده نزدیک به نقطه‌ای خواهیم رسید که تولید و عرضه به اندازه‌ای بیشتر از تقاضا باشد که خودروسازان به مردم وام دهند تا محصولات آنها را بخرند و البته الان خودروسازان دارند این کار را می‌کنند.

علی‌آبادی اظهار کرد: مردم عجله نکنند و خودرو را به عنوان کالای سرمایه‌ای نخرند و در پارکینگ مخفی نکنند زیرا هم عمر خودرو کاهش پیدا می‌کند و هم ممکن است بعدا متضرر شوند و یا اگر این کار را انجام می‌دهند با بررسی اقدام کنند.

وی افزود: این اقدامات برآمده از حس نگرانی از کاهش ارزش پول کشور است که البته یک حس است و واقعیت ندارد و بسیاری از پدیده‌های اقتصادی ما حسی است البته باید احساس جامعه را محترم شمرد زیرا ناشی از عواملی است اما مهم است که مردم بدانند وضعیت اقتصادی کشور رو به بهبود است.