قیمت کارخانه‌ای خودروها روز چهارشنبه در حالی افزایش یافت که در جلسه رسمی ستاد تنظیم بازار در روز چهارشنبه، تصمیمی در این مورد گرفته نشد.

به گزارش سایپا تهران شیرعلی نیا به نقل از  تجارت‌نیوز، روز چهارشنبه و پیش از تشکیل جلسه تنظیم بازار، محصولات ایران‌خودرو و سایپا به طور متوسط ۱۸ درصد گران شدند.

همچنین خبری می‌رسد که خودروسازان در سال آینده برای ارائه محصولات خود دیگر قرعه‌کشی انجام نمی‌دهند.

بر اساس اخبار به نظر می‌رسد، ستاد تنظیم بازار، تصمیم‌ در مورد افزایش قیمت خودرو را در جلسه‌ای غیر از نشست هفتگی خود در روز چهارشنبه گرفته است.

واکنش مردم به افزایش قیمت خودرو

در ادامه، واکنش برخی مخاطبان تجارت‌نیوز را به گرانی قیمت کارخانه‌ای خودرو می‌خوانید.

« خیلی بد شد. کم گران کردند. کاش صد درصد گران می‌شد. این رقما فایده نداره. دیگه قشنگ وا شده الان صد درصد به بالا باید افزایش بدید.»

« خودرو سازان جهان در تولید چه می کنند که خودرو خود را از قیمت ۳۰۰۰ دلار الی ۳۰۰۰۰ دلار می فروشند.

ولی دو خودرو ساز ایرانی با استفاده ارز ترجیحی تولیدات‌شان را به دو برابر قیمت جهانی به مردم تحمیل می کنند. اما ضرر هم دارند.»

« آقای رییسی ما به هزاران امید به شما رای دادیم. هفته گذشته خود شما دستور دادید خودرو گران نشود.»

« قرار بود آخر آذر برای ما دعوتنامه بفرستند ولی تا گرونش کردند امروز دعوتنامه اومد. خدا ازتون نگذره. یک ساله پول‌مان را گرفتید حالا۴۰ میلیون گرانش کردید.»

« بخدا این عدالت نیست این ۱۴ ماهه ۱۳۴میلیون با سود شش درصد برای شاهین پرداخت کردیم. همه سودش سه یا چهار تومان نمی‌شود.  قیمتش از۲۶۶ شده۳۴۱ ازبازار گران‌تر شد. خوب چرا تورم برای واریزی ما نیست اینقدر مردمو غصه ندین خدا ازتان نگذره.»