به گزارش سایپا تهران شیرعلی نیا به نقل از  تجارت‌نیوز، سید احمد علوی در دویست و چهل و سومین جلسه شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به برقی‌سازی ناوگان حمل ونقل عمومی، اظهار کرد: به برکت مجاهدت‌های شهید رئیسی و پیگیری شهرداری تهران به صورت عملی گامی برداشته شد. علوی با بیان اینکه دیروز هزار […]

به گزارش سایپا تهران شیرعلی نیا به نقل از  تجارت‌نیوز، سید احمد علوی در دویست و چهل و سومین جلسه شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به برقی‌سازی ناوگان حمل ونقل عمومی، اظهار کرد: به برکت مجاهدت‌های شهید رئیسی و پیگیری شهرداری تهران به صورت عملی گامی برداشته شد.

علوی با بیان اینکه دیروز هزار دستگاه تاکسی برقی تحویل داده شد، تصریح کرد: ۲۰۰ دستگاه در اختیار رانندگان قرار گرفت و باید تدبیری اندیشیده شود که مردم شیرینی این اتفاق را بچشند.

وی با بیان اینکه برقی‌سازی به کاهش مصرف سوخت و آلودگی هوا کمک می‌کند، یادآور شد: چرا مردم نباید خودروهای با کیفیت سوار شوند؟ امیدواریم برقی‌سازی در حوزه خودرو و موتور ادامه داشته باشد.

به گزارش شهر، علوی افزود: آیندگان ما را با این اقدامات قضاوت خواهند کرد و ما وظیفه داریم که شرایط را بهتر پیش ببریم و از فرصت‌ها استفاده کنیم.

چمران نیز با بیان اینکه قیمت این تاکسی‌ها بالاست و رانندگان توان پرداخت هزینه آن را ندارند، گفت: مابه التفاوت کاهش مصرف سوخت را باید وزارت نفت بپردازد. رئیس جمهور این موضوع را دنبال می‌کرد که آن حادثه رخ داد. امیدواریم این تسهیلات پرداخت شود تا رانندگان بتوانند از شرایط استفاده کنند.