طرح پیش‌فروش عادی ۵ محصول ایران خودرو از فردا ۱۴ مهرماه آغاز می‌شود و تا یکشنبه ۱۸ مهرماه ادامه دارد. در این طرح پیش‌فروش، قرار است پژو ۲۰۷ دستی، رانا پلاس، سورن پلاس، دنا پلاس پستی و اتوماتیک عرضه شود.

به گزارش سایپا تهران شیرعلی نیا به نقل از تجارت‌نیوز، در طرح پیش‌فروش مهر ماه ایران خودرو، قرار است پنج محصول عرضه شود و موعد تحویل این خودروها از شهریور تا مهرماه ۱۴۰۱ است. اما مبلغ پیش‌پرداخت برای ثبت‌نام این خودروها چقدر است؟

یکی از خودروهایی در طرح پیش‌فروش ایران خودرو عرضه می‌شود، پژو ۲۰۷ دستی سقف شیشه‌ای است. بر اساس اطلاعیه این خودروساز، مبلغ پیش‌پرداخت پژوه ۲۰۷، ۸۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است.

مبلغ پیش‌پرداخت رانا پلاس هم ۷۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان اعلام شده است.

افرادی که در قرعه‌کشی سورن پلاس برنده شوند، باید ابتدا مبلغ ۸۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان به‌عنوان پیش‌پرداخت واریز کنند.

مبلغ پیش‌پرداخت دناپلاس دستی و اتوماتیک هم به ترتیب ۱۱۴ و ۱۵۶ میلیون تومان است.

 

قیمت اصلی خودروهای پیش‌فروش شده

بر اساس آخرین قیمت‌ها در تاریخ ۱۳ مهرماه ۱۴۰۰، قیمت‌ کارخانه و بازار آزاد خودروهای پیش‌فروش ایران خودرو چقدر است؟

قیمت کارخانه پژو ۲۰۷ دستی سقف شیشه‌ای ۲۱۶ میلیون تومان است. اما قیمت این خودرو در بازار آزاد ۳۳۳ میلیون تومان است.

خودروی دیگری که در طرح پیش‌فروش مهرماه ایران خودرو عرضه می‌شود، راناپلاس است. قیمت کارخانه رانا پلاس ۱۸۰ میلیون تومان و قیمت بازار آزاد آن حدود ۲۶۰ میلیون تومان است.

قیمت کارخانه سورن پلاس هم ۲۰۴ میلیون تومان است. اما این خودرو در بازار‌ آزاد ۲۸۵ میلیون تومان است.

قیمت کارخانه دناپلاس دستی هم ۲۸۵ میلیون تومان است. اما قیمت این خودرو در بازار آزاد به حدود ۴۳۶ میلیون تومان رسیده است. متقاضیان دناپلاس اتومات هم باید برای خرید این خودرو از کارخانه ۳۹۰ میلیون تومان هزینه کنند. اما قیمت بازار آزاد این خودرو حدود ۴۶۰ میلیون تومان است.

فروش اینترنتی پنج محصول ایران خودرو از فردا ۱۴ مهرماه آغاز می‌شود. متقاضیان برای ثبت‌نام در طرح پیش‌فروش مهرماه ایران خودرو باید به نشانی esale.ikco.ir مراجعه کنند.

زمان ثبت‌نام تا ۱۸ مهرماه ادامه دارد. مراسم قرعه‌کشی برای انتخاب مشتریان نهایی نیز دوشنبه ۱۹ مهرماه در محل سالن کنفرانس معاونت بازاریابی و فروش ایران‌خودرو برگزار خواهد شد.