بیشترین تسهیلات پرداختی بانک‌ها طی 9 ماه نخست سال با هدف تامین سرمایه در گردش مورد نیاز کسب‌وکارها بوده که سهمی معادل 63.2 درصد و معادل 1883 همت را از کل میزان تسهیلات پرداختی به خود اختصاص داده است.

به گزارش سایپا تهران شیرعلی نیا به نقل از صدای بورس، طی ۹ ماه ابتدایی سال جاری، بانک‌ها حدود سه هزار میلیارد تومان وام پرداخت کردند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴۱٫۹ درصد افزایش داشته است.

میزان تسهیلات پرداختی بانک ها طی ۹ ماه

بررسی ها نشان می دهد، طی ۹ ماهه ابتدایی امسال، بانک‌ها قریب به ۳۰۰۰ همت (هزار میلیارد تومان) وام پرداخت کرده‌اند که سهم صاحبان کسب و کار ۸۴ درصد و سهم مصرف‌کنندگان (خانوار) ۱۶ درصد بوده است.

بر اساس آخرین گزارش منتشر شده از سوی بانک مرکزی، تسهیلات پرداختی بانک‌ها طی ۹ ماهه سال ۱۴۰۱ در مقایسه با دوره مشابه سال قبل مبلغ ۸۷۹ هزار میلیارد تومان (معادل ۴۱٫۹ درصد) افزایش داشته است.

بیشترین وام پرداختی به کسب‌وکارها طی دوره مورد اشاره مربوط به بخش خدمات است؛ به طوری که بیش از ۱۰۰۰ همت تسهیلات از سوی بانک‌ها (سهم حدودا ۴۰ درصدی) به این بخش اعطا شده است و بخش صنعت و معدن در رتبه بعدی قرار داد.

بیشترین تسهیلات پرداختی بانک‌ها با هدف تامین سرمایه در گردش مورد نیاز کسب‌وکارها بوده که سهمی معادل ۶۳٫۲ درصد و معادل ۱۸۸۳ همت را از کل میزان تسهیلات پرداختی به خود اختصاص داده است.

پرداخت ۲۰ هزار میلیارد تومان وام خرید خودرو طی ۹ ماه

از کل میزان تسهیلات پرداختی به خانوارها طی ۹ماهه نخست سال جاری، بیشترین وام در قالب خرید کالای شخصی اعطا شده که سهمی ۴۴٫۲ درصدی و معادل ۲۱۱ هزار میلیارد تومان را به خود اختصاص داده است.

وام قرض‌الحسنه ضروری و ازدواج هر کدام به ترتیب با سهم‌های ۱۷ و ۱۶ درصدی در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

به گزارش اقتصاد نیوز,همچنین طی مدت مورد اشاره بیش از ۲۰ هزار میلیارد تومان بابت خرید خودروی شخصی و معادل ۱۲٫۵ هزار میلیارد تومان بابت فرزندآوری به خانوارها وام پرداخت شده است.

هدف140109