به گزارش سایپا تهران شیرعلی نیا: براساس آمار منتشر شده توسط گمرک جمهوری اسلامی، در دو ماهه نخست سال ۱۴۰۳ بالغ بر ۳۱۱۹ دستگاه خودروسواری وارد کشور شده که ارزشی معادل ۶۹٫۴ میلیون دلار دارند. بر اساس اعلام گمرک ایران، عمده خودروهای واردشده به کشور طی فروردین و اردیبهشت ماه به لحاظ ارزش و تعداد، توسط […]

به گزارش سایپا تهران شیرعلی نیا:

براساس آمار منتشر شده توسط گمرک جمهوری اسلامی، در دو ماهه نخست سال ۱۴۰۳ بالغ بر ۳۱۱۹ دستگاه خودروسواری وارد کشور شده که ارزشی معادل ۶۹٫۴ میلیون دلار دارند.

بر اساس اعلام گمرک ایران، عمده خودروهای واردشده به کشور طی فروردین و اردیبهشت ماه به لحاظ ارزش و تعداد، توسط شرکت معین خودرو ایرانیان با ۱۰۹۷ دستگاه به ارزش ۲۴٫۷ میلیون دلار انجام شده است که سهمی بالغ بر ۳۵ درصد از تعداد و همچنین ۳۵ درصد از ارزش کل خودروها را شامل می‌شود.

همچنین کرمان موتور با ۵۰۱ دستگاه، بهمن موتور با ۲۵۴ دستگاه و مکث موتور با ۱۸۳ دستگاه خودرو، در جایگاه‌های دوم تا چهارم بیشترین واردات خودرو قرار دارند.

مجموع واردات خودرو در دوازده ماهه سال ۱۴۰۲، ۱۷۹ دستگاه بوده که این تعداد به ۳۱۱۹ دستگاه خودرو در فروردین و اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۳ رسیده است.

1403030617405497031903710.png