آریزو ۵ جدید علاوه بر تغییرات عمده در طراحی داخلی خودرو شاهد تغییرات مهمی در زمینه فنی و تکنولوژیک نیز بوده است که در این مقاله معرفی می‌گردد.

به گزارش سایپا تهران شیرعلی نیا :اندک زمانی از معرفی و عرضه خودرو آریزو ۵ جدید در بازار کشور چین می‌گذرد و شرکت مدیران‌خودرو در نظر دارد این خودرو  را جایگزین آریزو ۵ نسل قبل نماید. آریزو ۵ جدید علاوه بر تغییرات عمده در طراحی داخلی خودرو شاهد تغییرات مهمی در زمینه فنی و تکنولوژیک نیز بوده است که در این مقاله معرفی می‌گردد.

یکی از مهمترین تغییرات صورت گرفته در آریزو ۵ جدید استفاده از ترمزدستی برقی و اتوهلد است. استفاده از ترمزدستی برقی و یا EPB علاوه بر حذف سیم‌کشی‌های مورد استفاده در سیستم ترمز دستی‌های قدیمی و تاثیر دمای هوا بر روی عملکرد ترمز دستی، سبب اتصال ترمزدستی برقی مستقیما به ECU می‌گردد و همواره قدرت ترمزدستی را در حد مطلوب نگه می‌دارد. همچنین سایر سیستم‌های کمک ترمزی خودرو مانند HSA و Auto hold نیز فقط بر روی سیستم ترمز پارک برقی قابل نصب هستند. استفاده از ترمزدستی برقی و اتوهلد در خودرو آریزو ۵ جدید سبب راحتی و آسایش راننده در مسیرهای پر ترافیک می‌شود.

همانندنسل قبل، آریزو ۵ جدید مجهز به ESP یا سیستم کنترل پایداری است که به عنوان یک سیستم کمکی در مواقعی که کنترل خودرو از دست راننده خارج می‌شود وارد مدار شده و با اثر گذاری بر روی گاز و ترمز و نیروی موتور به کمک راننده جهت کنترل پایداری خودرو می‌شتابد.

استفاده از فرمان برقی یا EPS در نسل جدید خودرو آریزو ۵ جدید علاوه بر ایجاد راحتی رانندگی در مسیرهای طولانی و پر ترافیک سبب کاهش مصرف سوخت و کاهش اتلاف قدرت موتور خودرو نیز می‌گردد.

با توجه به آپشن‌های موجود در آریزو ۵ جدید که در بالا به آنان اشاره گردید، این خودرو بیش از پیش برای جوانانی که به دنبال یک خودرو با ظاهری اسپرت و متمایز و همچنین دارای آپشن‌های پیشرفته و به روز است مناسب می‌باشد.