قیمت خودرو نسبت به روز گذشته با نوساناتی همراه بوده است. کارشناسان معتقدند این تغیرات قیمتی متناسب با میزان عرضه و تقاضا در بازار متناسب است.
به گزارش سایپا تهران شیرعلی نیا به نقل از تجارت‌نیوز، قیمت خودرو در روز ۱۹ بهمن‌ماه ۱۴۰۰ بازار خودرو ایران با توجه به آمارها و قیمت‌های روزانه با تغیرات قابل توجهی همراه شده است.

قیمت خودرو صفر داخلی امروز ۱۹ بهمن ۱۴۰۰ در بازار ایران به شرح زیر است:

خودروی پراید ۱۱۱ با کاهش دو میلیونی نسبت به روز گذشته به نرخ ۱۸۷ میلیون تومان درحال معامله است.

پراید ۱۳۱ نیز دو میلیون تومان کاهش داشت و به نرخ ۱۷۲ میلیون تومان به فروش می‌رسد.

خودروی دنا پلاس اتوماتیک مدل  ۱۴۰۰ سه ملیون تومان نسبت به دیروز کاهش داشته و به قیمت ۴۹۵ میلیون تومان در بازار خودروی کشور موجود است.

قیمت خودروهای پرطرفدار

نرخ خودرو تیبا هاچ بک پلاس به نرخ ۲۰۲ میلیون تومان رسید.

پژو ۲۰۶ تیپ دو به قیمت ۲۶۷ میلیون رسید. پژو ۲۰۶ تیپ پنج نیز با سه میلیون افزایش نسبت به روز گذشته در قیمت ۳۲۷ میلیون در بازار موجود است.

خودرو پژو پارس اتوماتیک نیز با افزایش قیمت ۱۰ میلیون تومانی نسبت به دیروز به ۴۴۰ میلیون تومان رسید.

کوییک دنده‌ای به قیمت ۱۹۳ میلیون تومان در بازار خودرو موجود است.

خودرو سایناEX دو میلیون افزایش داشت و در نرخ ۱۹۵ میلیون تومان به فروش می‌رسد.

قیمت خودرو- ۱۹ بهمن ۱۴۰۰

پیش‌بینی قیمت‌ها در سال آینده

سعید موتمنی، رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو تهران در گفتگو با تجارت‌نیوز گفت: در دوماه اخیر بازار به شکل رکودی بوده است. تا زمانی که بازار ثبات پیدا نکند و در مبلغ مشخصی پایدار نماند، مصرف‌کننده خرید خود را انجام نمی‌دهد. مصرف‌کننده منتظر نتایج مذاکرات وین و کاهش قیمت خودرو است.

او افزود: اگر آماری که وزیر صنعت وعده داده بود محقق شود و تعدادی خودرو به مشتری تحویل داده شود، قیمت خودرو شکسته می‌شود. چشم‌انداز کلی بازار به عرضه و تقاضا است.

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو تهران ادامه داد: اگر واردات خودرو انجام شود تاثیری مثبت بر بازار می‌گذارد و آن را به تعادل می‌رساند.