یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس اظهار داشت که دولت باید اقدامات لازم برای کنترل و سامانی بازار لوازم یدکی را انجام دهد.

به گزارش سایپا تهران شیرعلی نیا : یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس اظهار داشت که دولت باید اقدامات لازم برای کنترل و سامانی بازار لوازم یدکی را انجام دهد. او بیان کرد که افزایش قیمت لوازم یدکی به دلیل تورم ممکن است رخ داده باشد، اما این گرانی نباید به گونه‌ای باشد که از میزان متعارف بیشتر شود.

حجت اله فیروزی درباره گرانی لوازم یدکی اظهار داشت که در تولید لوازم یدکی و قطعات خودرو مشکلی نداریم و بسیاری از قطعات خودروهای موجود در بازار توسط تولیدکننده داخلی تولید می‌شود. او بیان کرد که درصد بسیار کمی از این قطعات وارد می‌شود.

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی افزود: گرانی لوازم یدکی مربوط به مدیریت، تنظیم و کنترل بازار بوده و نیازمند تعادل‌بخشی بین عرضه و تقاضا است.

وی اضافه کرد: از آنجاکه لوازم یدکی کالایی مصرفی است و مردم ناچارند، این کالاها را پس از مدت مشخصی مصرف تعویض کنند، گرانی این کالا به افزایش هزینه خانوده‌ها می‌شود.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه دولت باید اقدامات لازم برای کنترل و ساماندهی بازار لوازم یدکی را انجام دهد، تصریح کرد: هرچند ممکن است به دلیل تورم، قیمت لوازم یدکی افزایش یافته باشد اما این گرانی نباید به گونه‌ای باشد که از میزان متعارف بیشتر شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس ادامه داد: در صورتی که کالاهای تولید شده در داخل به موقع عرضه و به دست مشتری برسد، بازار ساماندهی و قیمت‌ها  منطقی می‌شود.