بازار خودرو که روز گذشته با انتشار اخبار مثبت از مذاکرات برجامی ریزش قیمت ها را تجربه کرده بود، امروز نرخ های پیشین را پس گرفت و خیلی زود قیمت ها به روال قبل باز گشتند تا تاثیر اخبار برجامی در این بازار ادامه دار نباشد.

به گزارش سایپا تهران شیرعلی نیا : بازار خودرو که روز گذشته با انتشار اخبار مثبت از مذاکرات برجامی ریزش قیمت ها را تجربه کرده بود، امروز نرخ های پیشین را پس گرفت و خیلی زود قیمت ها به روال قبل باز گشتند تا تاثیر اخبار برجامی در این بازار ادامه دار نباشد. گزارشات میدانی از بازار خودرو نشان داد که برای مثال امروز قیمت سمند LX که هفته گذشته را با نوسانات شدید پشت سر گذاشته بود، با یک میلیون تومان کاهش نسبت به دیروز با قیمت ۲۷۲ میلیون تومان معامله می شود.

پژو ۲۰۶ تیپ دو هم که روز گذشته نسبت به اخبار برجامی واکنش خاصی نشان نداده بود، امروز افزایش قیمت را تجربه کرد و قیمت آن با یک میلیون تومان افزایش به ۲۷۰ میلیون تومان رسید!

قیمت پژو پارس سال هم دیروز و امروز وضعیتی مشابه داشت و بی تفاوت از اخبار برجامی گذشت. این خودرو امروز هم بدون تغییر قیمت با قیمت ۲۸۰ میلیون تومان معامله می شود.

پژو ۲۰۶ تیپ پنج که دیروز کاهش قیمت ۵ میلیون تومانی را تجربه کرد، به سرعت دوباره قیمت قبلی خود را پس گرفت و امروز با ۵ میلیون تومان افزایش به ۳۲۴ میلیون تومان رسید.

خودروی دنا معمولی هم که هفته گذشته مدام افزایش قیمت را تجربه کرده و ۱۰ میلیون تومان ظرف یک هفته گران شده بود، امروز ۳ میلیون تومان دیگر افزایش قیمت را تجربه کرد و به نرخ ۳۶۹ میلیون تومان رسید.

دیروز بازار خودروهای سایپا به اخبار برجام واکنش مثبت نشان داد و بسیاری از مدل های این خودروساز ریزش قیمت را تجربه کرد اما امروز برخی خودروهای سایپا قیمت های پیشین خود را پس گرفته اند. بهای پراید ۱۱ که دیروز به ۱۸۹ میلیون تومان عقبگرد کرده بود امروز با ۳ میلیون تومان افزایش به ۱۹۲ میلیون تومان رسید.

پراید ۱۳۱ اما دیروز نسبت به اخبار بی تفاوت ماند و بدون تغییر قیمت با نرخ ۱۷۳ میلیون تومان عرضه شد. در بازار امروز هم این خودرو همچنان با همان نرخ معامله می شود.

تیبا امروز یک میلیون تومان کاهش داشت و به قیمت ۱۸۲ میلیون تومان خرید و فروش و تیبا دو پلاس هم همچنان با بهای ۱۸۷ میلیون معامله می شود.

ساینا دنده‌ای اما که روز گذشته کاهش ۱۷ میلیون تومانی قیمت را تجربه کرده بود، ۲ میلیون تومان دیگر کاهش قیمت داشت و با نرخ ۱۹۴ میلیون تومان عرضه می شود.

این اتفاق درباره قیمت کوئیک دنده‌ای هم تجربه شد و در حالی که این خودرو با جهش ناگهانی قیمت به ۲۱۷ میلیون تومان رسیده بود، نه تنها دیروز کاهش ۲۱ میلیون تومانی را تجربه کرد که امروز هم یک میلیون تومان دیگر کاهش قیمت داشت و هم اکنون با نرخ ۱۹۵ میلیون تومان عرضه می شود.