ازار خودروهای وارداتی در کشور به دلیل ممنوعیت وادات خودروهای خارجی، دچار هرج و مرج زیادی شده است و بعضا قیمت هایی برای برخی از خودرو شنیده می شود که غیر قابل باور است.

به گزارش سایپا تهران شیرعلی نیا : بازار خودروهای وارداتی در کشور به دلیل ممنوعیت وادات خودروهای خارجی، دچار هرج و مرج زیادی شده است و بعضا قیمت هایی برای برخی از خودرو شنیده می شود که غیر قابل باور است.

برخی از دلالان و یا نمایشگاه داران قیمت هایی را برای بعضی از خودروهای کارکرده اعلام می کنند که عقل از سر آدم می خواهد بپرد. در ادامه برخی از این نرخ های عجیب و غریب را ذکر می کنیم. 

نام خودرو مدل کارکرد(کیلومتر) قیمت اعلامی (تومان)
تویوتا لندکروزر ۲۰۱۴ ۱۴۰٫۰۰۰ ۸٫۳۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰
ب ام و سری ۶ گرن کوپه مدل ۶۵۰ ۲۰۱۴ ۳۹٫۰۰۰ ۸٫۵۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰
ب ام و i8 ۲۰۱۵ ۱۵٫۰۰۰ ۸٫۸۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰
ب ام و سری ۷ مدل ۷۶۰ ۲۰۱۲ ۹٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰
پورشه ماکان ۲۰۱۸ ۱۰٫۰۰۰ ۹٫۱۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰
ولوو xc90 ۲۰۱۷ ۷۰۰ ۹٫۲۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰
لکسوس lx-570 ۲۰۱۳ ۵۸٫۰۰۰ ۹٫۵۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰
پورشه پانامرا توربو ۲۰۱۳ ۳۹۰ ۱۱٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰
مازراتی کواتروپورته gts ۲۰۱۴ ۴۱٫۰۰۰ ۱۲٫۵۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰
مازراتی کواتروپورته s ۲۰۱۴ ۴۴٫۰۰۰ ۱۳٫۵۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰

مسلما این خودروها با این قیمت های بسیار گران مدت ها در پارکینگ ها و نمایشگاه ها باقی خواهند ماند و کمتر کسی در کشور ما توان پرداخت بهای آنها را خواهد داشت.

ذکر این نکته هم خالی از لطف نیست که اکثر این خودروهای لوکس تا قبل از سال ۲۰۱۵ و ممنوعیت ورود خودرو با حجم ۳۵۰۰ سی سی وارد کشور شده بودند و بعد از آن تنها خودروهایی توانستند راه به بازار کشور ما پیدا کنند که هم حجم موتور آنها کمتر از ۲۵۰۰ سی سی بود.

موضوع دیگر بر می گردد به اینکه تعداد این خودروها در هر مدل در کشور ما زیاد نیست و همین کم بودن تعداد آنها است که نرخ آنها را بالا برده است. با اینحال این قیمت اصلا به نظر منطقی نمی رسد. به عنوان مثال شخصی که این میزان پول داشته باشد می تواند به جای خرید یکی از این خودروها، چند خودروی بسیار خوب و با کیفیت دیگر با ارزانتر را بخرد.