امروز سرپرست منطقه آزاد کیش زمان اجرای طرح سهمیه‌بندی جدید بنزین به هر کد ملی را اعلام کرد. بنا بر اعلام سرپرست آزاد کیش و خبرگزاری دولت، ایرنا، این طرح تا ۱۰ روز آینده به صورت آزمایشی در کیش اجرا می‌شود.

به گزارش سایپا تهران شیرعلی نیا به نقل از تجارت‌نیوز، محمدرضا نوایی لواسانی، سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش خبر از آغاز طرح اختصاص سهمیه بنزین به هر کد ملی در۱۰ روز آینده داد.

فریدون عباسی‌دوانی، رییس کمیسیون انرژی مجلس در همین باره به تجارت‌نیوز می‌گوید: هنوز اتفاق جدیدی در مجلس رخ نداده و آخرین اخبار، همان است که دولت اعلام می‌کند.

او ادامه می‌دهد: این طرح حالا در سطح محدود محدود اجرا می‌شود و بنابراین اگر مشکلی هم داشته باشد متوجه می‌شویم و آن را برطرف می‌کنیم.

عباسی‌دوانی پیشنهاد می‌دهد که دولت به طور کلی درباره بحث حامل‌های انرژی و قیمت آن تصمیمی جدی بگیرد. او خاطرنشان می‌کند: باید یک تصمیم واحد گرفته شود و با شیوه‌های درست به مردم ابلاغ شود تا مردم هم متحمل فشار نشوند.

رییس کمیسیون انرژی یادآوری می‌کند: به هرحال، اگر قرار است افزایش قیمتی هم اعمال شود باید با شیوه‌های درست باشد. مردم هم نمی‌خواهند سرمایه‌های مملکت از بین برود و از طرفی دولت هم این درآمد اضافه را صرف عمران و آبادی کشور کند.

اما این طرح از کی به صورت همگانی اجرا می‌شود؟ وی بیان می‌کند: در حال حاضر نمی‌توان زمانی برای اجرای همگانی طرح سهمیه بنزین داد. ابتدا باید طرح اجرا شود و مشکلات آن را برطرف کنیم و زمانی که طرح سهمیه جدید بنزین کارآمد شد آن را به صورت همگانی اجرا کنیم.

سهمیه بنزین جدید، چند لیتر است؟

سرپرست منطقه آزاد کیش امروز اعلام کرده که سهمیه بنزین هر نفر از طرح جدید بنزین، ۲۰ لیتر است.

البته جواد اوجی، وزیر نفت در مجلس گفته بود که هنوز مشخص نیست که قرار است سهمیه بنزین هر فرد ۱۵ لیتر باشد یا ۲۰ لیتر و چند روز پس از انتشار خبر تغییر سهمیه بنزین و نامه معاونت اقتصادی ریاست جمهوری، سرپرست منطقه آزاد سهمیه جدید بنزین را ۱۵ لیتر دانست.