مدیر فروش کروز با وجود مشکلاتی همچون کمبود نقدینگی، تامین مواد اولیه و... در سال ۱۴۰۰، از تولید دست‌کم ۴۴ میلیون قطعه و تحویل به خودروسازان خبر داد.

به گزارش سایپا تهران شیرعلی نیا به نقل از صدای بورس- علی یوسفی، مدیر فروش شرکت صنایع تولیدی کروز با تاکید بر کیفیت و نوآوری محصولات این شرکت گفت: در حال حاضر علاوه بر تامین بخشی از قطعات مورد نیاز گروه بهمن، سایر خودروسازان از جمله سایپا و ایران خودرو نیز از قطعات تولید شده در کروز استفاده می‌کنند.
یوسفی با اشاره به مشکلات صنعت قطعه‌سازی همچون کمبود نقدینگی گفت: با این وجود روند صعودی در تولید داشتیم و توانستیم دست‌کم ۴۴ میلیون قطعه تولید و به خودروسازان تحویل دهیم.
مدیر فروش کروز اظهار کرد: امسال برای ایران خودرو ۲۶ میلیون، سایپا ۱۶ میلیون و گروه بهمن ۲ میلیون قطعه تولید کردیم و متناسب با افزایش تیراژ تولید خودروسازان در سال‌های آتی، روند رشد ادامه دارد.

 

وی از همکاری کروز در تامین قطعات خودروهای جدید خبر داد و گفت: امسال قطعات جدیدی از جمله ACU تولید داخل برای خودروهای پارس و سورن، مولتی مدیا، دوربین دید عقب، سوئیچ بانک جدید، داشبورد و جلو آمپر با نمایشگر بزرگتر برای پارس آپشنال، کالیپر قرمز برای رانا، قطعات تزئینی قرمز برای پژو ۲۰۷ پانوراما، غربیلک با کروز کنترل و TPMS برای پارس، شبکه مالتی پلکس خودروهای جدید ایران خودرو و سایپا مانند تک نود رانا و ساینا اس به سبد محصولات افزوده شد.
یوسفی به میزان مطالبات کروز اشاره کرد و گفت: مطالبات ما از خودروسازان به ۶۰۰۰ میلیارد تومان رسیده است که منجر به بروز مشکلاتی از جمله عدم امکان تامین به موقع و کافی مواد اولیه و قطعات مورد نیاز خطوط تولید شد.
وی افزود: با این وجود کروز به منظور تحویل به موقع قطعات و جلوگیری از انباشت خودروهای ناقص ملزم به حمل هوایی اکثر مواد اولیه و اجزای مورد نیاز تولید شد که این خود هزینه بالایی دارد.
یوسفی با اشاره به تمرکز گروه قطعه‌سازی کروز بر شناسایی نیاز بازار و صنعت خودرو گفت: طی سال‌های اخیر بر تولید قطعات الکترونیک به صورت بومی تمرکز شده و تاکنون دستاوردهای خوبی نیز در این زمینه به دست آمده است که ای سی یو توربو شاژر از جمله آنها به شمار می‌رود.