قیمت خودروهای کارکرده در سایت‌ها گاهی عجیب است. برای مثال برای خرید یک وانت مزدا مدل ۱۳۹۱، باید قیمتی تقریبا معادل یک مدل از بی‌ام‌و پرداخت کرد. تفاوت قیمت برخی خودروها خارجی و ایرانی چقدر است؟

به گزارش سایپا تهران شیرعلی نیا به نقل از تجارت‌نیوز، بازار خودرو در انتظار مذاکرات وین، در رکود به سر می‌برد، اما قیمت خودروها در بازار همچنان در حال افزایش است. آگهی‌های فروش خودرو در بازار آزاد نیز منعکس کننده موضوع رکود تورمی در بازار است. خودروهای کارکرده و قدیمی در سایت‌های آگهی خودرو به قیمت‌های عجیبی به فروش می‌رسند.

خودروهای کارکرده و قدیمی چند؟

برخی خودروهایی که کارکرده و قدیمی هستند در آگهی‌های سایت دیوار به به مشخصات زیر برای فروش گذاشته شده‌اند.

قیمت خودرو وانت مزدا مدل ۱۳۸۴ در یکی از آگهی‌ها ۱۴۵ میلیون تومان ثبت شده است. قیمت این خودرو با دلار ۲۷ و ۶۰۰ هزار تومانی،  معادل پنج هزار و ۲۵۳ هزار دلار آمریکا است.

یک وانت مزدا مدل ۱۳۹۱ به قیمت ۲۳۰ میلیون تومان آگهی شده که معادل هشت هزار و ۳۳۳ دلار است.

نام یک خودروی ۲۰۶ تیپ ۴ مدل و سال تولید ۱۳۸۱، به نرخ ۱۷۰ میلیون تومان در میان آگهی‌ها دیده می‌شود. قیمت این خودرو معادل ۶ هزار و ۱۵۹ دلار است.

خودروی نیسان مدل ۱۳۷۰ نیز در یک آگهی‌ ۱۴۰ میلیون تومان قیمت خورده است. در واقع این خودرو معادل پنج هزار و ۷۲ دلار فروخته می‌شود.

قیمت ۲۰۶ اتوماتیک تولید سال ۱۳۸۱ در یک آگهی ۱۳۰ میلیون تومان درج شده که معادل چهار هزار و ۷۱۰ دلار است.

تفاوت قیمت خودرو خارجی و ایرانی

با این خودروهای کارکرده چه خودروهای خارجی می‌توان خرید؟

بر اساس آخرین آمار از قیمت‌ خودروهای خارجی در کشورهای دیگر می‌توانید با فروش خودروهای کارکرده صاحب خودروهای خارجی مختلفی مانند کیا اپتیما، بی‌ام‌و  و فولکس شوید.

قیمت بی‌ام‌و ۳۲۸i مدل ۲۰۱۰ در بازار خودرو در کشورهای خارجی به پنج هزار و ۷۰۰ دلار می‌رسد.

کیا اپتیما ۲۰۱۴ که در ایران نیز خودروی پرطرفداری محسوب می‌شود به قیمت شش هزار و ۹۰۰ دلار در بازار کشورهای خارجی معامله می‌شود.

فولکس واگن تیگوان ۲۰۱۲ نیز به قیمت هشت هزار و ۵۰۰ دلار است.