سیاهکلی برخلاف آن چه در عمل در بازار اتفاق افتاده معتقد است از آنجاکه میزان عرضه و تقاضای خودرو متناسب نیست بنابراین با عرضه خودرو در بورس، این امکان وجود دارد برخی خودروها بیش از ۲۰۰ میلیون تومان گرانتر از قیمت واقعی خود به فروش می‌رود.

به گزارش سایپا تهران شیرعلی نیا به نقل از صدای بورس، لطف اله سیاه کلی نماینده مجلس در شورای اسلامی، درباره عرضه خودرو در بورس، گفت: از آنجاکه میزان عرضه و تقاضای خورو متناسب نیست بنابراین با عرضه خودرو در بورس، این امکان وجود دارد برخی خودروها بیش از ۲۰۰ میلیون تومان گرانتر از قیمت واقعی خود به فروش می‌رود.

,نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی افزود: وزیر صنعت، معدن و تجارت، باید به جای استفاده از بورس برای عرضه خودرو سامانه‌ای مجزا متناسب با شرایط این کالا ایجاد می‌کرد که متاسفانه علیرغم تمای وعده‌ها سامانه‌ای برای عرضه خودرو ایجاد نشد.

وی اضافه کرد: هرچند عرضه در بورس شفافیت به دنبال دارد اما افزایش قیمت خودرو که ناشی از فروش مزایده‌ای این کالا در بورس است به جیب چه کسی می‌رود؟ چرا این پول از جیب مردم برداشته می‌شود و به دست دلالان یا واسطه‌گران می‌رسد؟

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در گفتگو با خانه ملت ادامه داد: بورس برای عرضه خودرو نیست و در هیچ یک از کشورها نیز خودرو در بورس عرضه نمی‌شود زیرا بورس محل عرضه کلان است و محل تک فروشی نیست، وزیر صمت پاسخ دهد اگر بورس محل مناسبی برای عرضه است چرا کالایی مانند سیب‌زمینی را در آن عرضه نمی‌کنند؟! باید به این پرسش پاسخ داده شود که این خروجی‌های ناب از کدام عطاری بیرون می‌آید؟